Kupovina ebook readera ili neke alternative.

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, Nov 11, 2009.

  1. dejson

    dejson Aktivista

    Dakle interesuje me da li je neko vec imao iskustva sa ovim uredjajima. U danasnje doba je lako za male pare kupiti veliki broj knjiga u PDF formatu. Naravno i literatura u obrazovnim ustanovama se ditribuira na ovaj nacin, pa razni katalozi, cjenovnici, manuali itd...
    Samim tim se bar meni namece potreba za jednim ovakvim uredjajem. Gledao sam malo na ebay-u i naisao naravno na SONY ebook reader i na kindle. Ali sve mi se to cini malo poslupo, iako se na duze staze isplati, kad uzmem u obzir da kao i svi ne mogu da sjedim pred monitorom i citam ono sto me interesuje duze od 30 minuta, ( a mozes igrati po 4 sata u komadu, rekli bi zlobnici ). Druga stvar radi koje me interesuje ovakav uredjaj je sam papir. Mislim, ne dao Bog da neka iskra plane u mom stanu, mislim da bih se automatski nasao u slijedecoj epizodi "Destroyed in Seconds" :).

    Kao sto sam i napisao u naslovu interesuje me alternative, ako postoje. Kada kazem alternativa zelim da kazem da alternativom ne smatram citanje pdf dokumenata na uredjajima tipa mobitela i PDA. Nego ono postoji li neki multimedijalni player npr. koji podrzava i ovaj format a da mu je display razumljive povrsine gdje ce jedna stranica omoguciti citanje bez prevelikog naprezanja.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    O kakvom ti papiru i pozaru govoris?
     
  3. GV

    GV Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Govorim o silnim skriptama, knjigama, prospektima, registratorima, fasciklama, najlonskim kosuljicama koje sam do sada morao stampati i koristiti kao artikle za pohranu istih.