Kupovina eksternog HDD - cijena?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Tir Anasazi, Jan 28, 2008.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Idem uskoro par dana vani i vidim u DE (Media Markt) imaju u ponudi 750 GB eksterne HD Maxtor za 125 EUR (149 EUR - 19% povrat PDV-a na granici).

    Pretpostavljam da je cijena OK i vidim u par radnji koliko sam uspio pogledati na netu da su prilično veće cijene kod nas, bar za 20%.
    Iako je Maxtor, imam već jedan eksterni 320GB uzet prije skoro dvije god., radi ko zuca.

    Ima li igdje jeftinije pogledati diskove i isplati li se ovo???
    Ubiše me ovi torenti :)
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Hvala, mislim da je ovo ipak prilično jeftino pa ću uzeti. Svakako idem u prilično malo mjesto i nemam puno mogućnosti osim Kosatec shop-a, MediaMarkt i Saturn, a bitno mi je i da je fizički disk kod mene jer mogu vratiti PDV i pronijeti ga kroz carinu kao polovan (vlastiti disk) tako da se učepi dosta love, a ne plaća se ni transport ako bih išao online preko kreditne.

    Evo vidim ujedno imaju i USB stick-ove po 16 GB -30 EUR :), ako ne nestane dok odem.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    nemoj zezat da je 16gb = 30eura (tako jeftino) :lol:
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    @Tir Anasazi samo provjeri tamo gdje budeš uzmao da ti daju "ček" ako misliš kod nas "povraćati" PDV , samo ovi [​IMG] čekovi mogu i to u Raiffeisen banci , moji su skoro uzimali neke stavri u Njemačkoj i ove su čekove dobili međutim dobili su povrat PDV-a na aerodromu u Beču... nije na odmet raspitati se ...
    Pozdrav
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Hvala na info završeno je, leg'o disk i već ga tovarim :).

    Kupovao sam češće vani. Najbolja opcija je da direktno u radnji uzmeš formulare i da ti ih ovjere, priheftaju račun i na prvoj Cash Refund blagajni završiš posao.

    Aerodrom je najbolja opcija, jer tu odmah imaš i carinu kojoj moraš pokazati robu i da ti stave pečat.