Kupovina kucista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Sep 16, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pocinjem polako da sastavljam komp, pa idem korak po korak. Prvi korak mi je kuciste. Sta mi preporucujete do 200KM? Koja je opcija best buy? Da li da trazim novo ili polovno?

    Samo jos usput da kazem. Zbog specificnosti situacije, komp cu kupovati bar 4 mjeseca, ono dio po dio. Napajanje, periferiju imam, treba ploca, proc, ram, hdd, vga... pa cu ulijetati na teme :) da pitam za savjet. Ali nije bilo teme za kupovinu kucista, pa sam novu otvorio.

    Ugrubo, konfa je AMD Phenom II x4, 4GB DDR3, 1TB HDD, VGA jos ne znam sta bi, pa cemo to vidjeti. Uzet cu vjerovatno nku plocu sa 880 ili 890 chipsetom, pa cu guliti integrisanu dok ne skontam sta za novu graficku.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Namiri jos 25 km i u plusu imas CM 690 II Advanced ili uzmi obicnu verziju za 170km.Ja kupio neki dan advanced verziju i odusevljen sam,nemam ama bas ni jednu zamjerku osim mozda cijene,nekad je bilo 195km a sad je 239km al u plusu se dobije neki popust za gotovinu pa dodje 225km.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ako ti se ne žuri za kućište, sačekaj HAF 912. U protivnom poslušaj Dinu.
    Može i HAF 922 pošto je 209 km u Uni Expertu.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    CM 690 II Advanced je dobro kuciste, ali ne vrijedi 240KM (ni 225). Ja bih radije isao na HAF922 ako ti odgovara dizajn, ili na obicni 690 II.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gledao sam ja i te HAFove al me najvise privuklo kod CM690 II Adv onaj slot na vrhu za sata HDD jer od kako su HD filmovi postali IN,stalno neki HDDovi kruze i prebacuju se silni gigabajti pa to stvarno dobro dodje.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Jeste, ali ko to nosi gole diskove? Ako se ima za diska, ima i za ladicu.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam gledao CM HAF i 690... oba mi se svidjaju, ali reko da nema neko trece. Ocigledno da nema :) otici cu u UE pa cu vidjeti sta da uzmem.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima za manje i za vise para, ako hoces vise izbora. :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slabo ima ladica sa eSATA parikljuckom a prebaciti 250gb preko usb-a to je posao za preko noci,pa mi praktikujemo gole diskove.

    Qler

    UE jest geleralni distributer al cijene im ne valjaju,u plusu ima nekog popusta na gotovinsko placanje 7% cini mi se a u UE nista,a dostavu imaju i jedni i drugi.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno ti je HAF922 najbolji izbor.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dostava mi nije problem, a u UE imam neke poznanike, pa cu vidjeti moze li se sta izganjati, ako ne mognem, idem gdje je jeftinije.
     
  12. klima

    klima Aktivista

    Slazem se sa ovim apsolutno.

    Cm 690-ka je odlican, ali vrijedi recimo 190KM do 200 max... A haf je strojka, i ja bih je rado uzeo da mi nije zao love :)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sta mi je bolje HAF922 ili 932? Midi ili big tower? Izbor je pao na jedno od ova dva, sad samo pitanje koje..
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. JaLa

    JaLa Komšija

    I ja bih prije 922 midi,
    ima prijatelj 932 big tower, ja kad sam ga vidio, na prvi pogled vrh, al kad malo skontas, PRE-ogromno je, dzaba mu i 23cm cooleri i sve kad je meni licno preveliko. Od prilike je sa visinom standardnih stolova, tako da moras pripremiti pola soba za 932 :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nakon silnih peripetija, nas lijepi Qler je mazno CM 690 II Advanced :)

    Gledao sam sva tri kucista, i naravno posla samnom moja ljepsa polovina, u glavnom, slozili smo se da je CM690 najbolji :D

    U glavnom, ta faza je zavrsena. Hvala puno na pomoci.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajd nek je sa srecom,i gdje ga kupi i koliko plati,cini mi se da sam vidio neke flyere od UE sa nekom akcijom i da je 690ka 195km.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    236KM je meni se cini bio. Doduse, dobio sam manji popust, platio sam ga 215KM...
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajd opet je dobro,ja sam strado puni iznos al sam sretan,najbolji komad kompa sto sam ikad kupio :D Samo vidi da mu ventove spojis na maticnu pa da se povecava brzina kako se komp zagrijava,onako kako su oni ostavili na 12V ipak je malo prebucno za moj ukus.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima jos do toga. Sad sam u tonu nekih troskova, pa ce komp polako da ide. Bar 6 mjeseci ce se sastavljati. A cejf mi da ovako kupijem dio po dio :D