Kupovina kucista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Sep 16, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj samo (ako prvo kupiš kruške) pa dok dodjes do glavnih jabuka, da kruške pojeftine za 30%. Ako ce se komp tek upaliti za 6 mjeseci, onda skupljaj pare jer mozes biti na gubitku i ako nisam upratio da li cijene tako brzo padaju.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i ne padaju, a i da padnu, kada bih to cekao nikad ne bi kupio komp :) Vjecito si na gubitku. Ploca, proc, HDD, optika, sve to vise-manje drzi neku cijenu taj neki period...

    a i znas kako kazu, cejf nema cijenu.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je cejf i ako se nece pretvoriti u godinu sklapanja, onda šetaj kako si poceo. A, priznaj.. ne znas da štedis pa prve pare opalis na komponentu.. ko ce cuvati. Hehehe..
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma znam da stedim, ali kao sto sam rekao, privatno imam nekih planova/troskova, tako da mi ovo dodje laksa opcija. Posto ovaj komp iz potpisa ostaje starom, samo cu neke komponente zamijeniti. Sebi uzimam napajanje, mugena, zvucnike, periferiju, a njemu cu nesto jeftinije nabaciti.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma


    Jos nisam raspakovao kuciste, pa nisam vidio, kako se spajaju ventilatori? Jel samo MOLEX, ili ima i konektore za plocu?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima prvo konektor za plocu pa na njeg redukcija na molex al na 12V,ako ti ploca ne bude imala(mada bi trebala imat) kontrolu ventova samo malo prepravis tu redukciju i spojis na 7V i bude fino tihop a funkcionalno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znam prepraviti molex-e na 5, 7 i 12 V, ali mi je elegantnije rjesenje preko ploce :) Hvala na inf!