Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znas li ima li povrata ako nesto nisi zadovoljan? Vidim po Hrvatskoj i ostatku svijeta to tako ide, mogu vratiti ako nisu zadovoljni.
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Zavo sam ima u Didakti 3 dostupna u roku 24 sata po narudzbi sa lagera vjerovatno isto stanje svugdje i u Plusu i kod ostalih svi nabavljaju iz CT-a.

    Pa sto se toga tice nazovi sve radnje pa se dogovori da li moze tako.Ja mislim za veci BLB moze povrat ako na to mislis.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kontam ako ide narudzba online i ide dostavom da li se moze vratiti ako bude mrtvih pixela ili veci BLB.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vidi ja sam imao dvije reklamacije u zadnje dvije godine i uglavnom radnje su samo posrednici u prodaji jer svaka reklamacije ide preko ComTrade ili Kimtec ili Asbis.Ja sam licno nosio oba monitora i licno ganjao zamjene.

    Jedino sto mozes mozda da se dogovoris da oprobas u radnji i vidis ima li mrtvih pixela,a sto se tice BLB-a to mozes jedino navece kod sebe uz usmeno obecanje radnje da ce u tom slucaju zamjeniti i naravno da im vjerujes na rijec.

    I naravno svaki IPS panel ima manji ili veci BLB to je lutrija vec godinama.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam u Sarajevu tako da otpada to da odem da pogledam. Jedino da vidim u nekoj lokalnoj prodavnici za koliko bi ga mogli nabaviti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Stiže mi napokon ovo 49" čudo. G-sync radi uredno (iako je ustvari Freesync monitor), 144 Hz je stvarno čudo. Reza jeste nesto niza, al meni je OK. U CS:GO je toliko wide da dobiješ malo motion sickness kao u VR-u (mora se DOF podesiti ja mislim).

    Sve u svemu ja prezadovoljan.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 8, 2019
  7. Neso

    Neso Komšija

    Pusti CS:GO, pristavi ti Witchera na tom behemothu.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma tanko ću se sa 1060 6GB naigrati na njemu Witchera, pogotovo ne na 144 Hz :) al na PCu jedino i igram BF BC2 (za sve ostalo tu su konzole).

    Samo, ovaj Samsungov softver za podjelu ekrana na više dijelova je smeće, sa njim se PC ponaša kao da je Celeron star 10 godina kad pokušavaš dragovat Chrome ili sl sa mjesta na mjesto. Moram potražiti alternativu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Iduce godine kad dodju nove konzole, morat ces mijenjat taj GPU. Zahtjevi ce skociti drama...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, u planu je i Ryzen 3800x, ovi Xeoni nisu bas za igre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Ako ja budem dolazio iduce godine, javim ti se pa ti dofuramo sta jeftinije iz USA.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Vedo Skini DisplayFusion.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze, dogovoreno ,thx druze!

    @Aldiin - evo upravo gledam ovog lika i cicam settingse, hvala ti!

     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko mogu li se igrati neki naslovi u 16:9 (1920x1080) formatu (neki zahtijevniji, gdje ima mal broj frejmova u full rezi) bez da mi razvuce tu 16:9 sliku preko cijelog ekrana (nek doda crne trake sa strana, ne smeta mi to)?
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Trebalo bi da moze kroz nvidia postavke (aspect ratio i stretch il kako vec ide) a i zavisi od igre do igre.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Navodno moze ovako, probat ću noćas

    [​IMG]



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta bude kada stavis borderless windowed mode?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Neke igre nemaju opciju borderless window mode. Evo probao ovo iz prijasnjeg posta, uredno radi sad sve, ne razvuce sliku vec doda crne barove sa strane.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha radi to normalno, nvidia scalira pixele 1:1


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija