Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bolji aoc q3279vwfd8 od tog jer je ips a taj mva. Imam ga ja, ako hoces da se dogovorimo da ti ga prodam jer sam kupio drugi monitor :D
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Javi se s cifrom na pvt :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne pratim u zadnje vrijeme ove tehnologije. OVAJ Q27G2U je FSync monitor. Kod mene je GTX1070. Ima li to kakve veze ?
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nema
    Nema veze jer softwerski radi perfektno i kao Gsync svaki monitor,a pogotovo ovi noviji modeli svi.

     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Odlučio sam se za ovaj AOC Q27G2U. Došao je u petak. Aktivirao sam G-Sync ali imam jedan problem. U COD Warzone mi se dešava da na monitoru nestane slike na neke 2sec i onda dođe ponovo. Sve sam podesio prema uputstvu iznad. Googlao sam malo i kiliko aam skontao da NV kartice serije 9 i 10 imaju hardverski problem sa prikazivanjem slike na G-Sync compatibile monitorima preko display port 1.4 (navodno se problem rješava updateom biosa ali ja ne mogu naći noviji za svoju karticu) Također, zanima me da li ba monitoru treba biti aktviran Overdrive i HDR?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 26, 2020
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko ja znam 9.xxx serija ne podrzava gsync na freesync monitorima. Treba minimalno 1.xxxx serija
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa imam Zotac GTX 1070 AMP!.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda mora raditi, a nece svaki freesync monitor raditi bez problema na nvidiji


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Freesync je AMD tehnologija, g-sync Nvidia. Taj monitor koristi freesync. Radi ali free-sync uparen sa Nvidia kartama znam praviti dosta problema.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jesam li ja mogao negdje procitati da je COD warzone besplatna igra ili sam ja to nesto pobrkao ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Besplatna je, mozes je skinuti preko Battle.net-a..
     
    zippoo likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @kolinsb

    Imao sam 3 FreeSync monitora LG 34UC79G-B,Asus Strix XG27VQ i Dell S2719DGF sa EVGA GTX 1080 FTW Hybrid.

    Sva 3 monitora su radila perfektno kao G-Sync bez i najmanjeg problema osim sto je LG sa prvim driverima koji su omogucili G-Sync imao problema sa flickering,ali kroz par mjeseci je i to rijeseno.

    Da li se to desava samo u COD Warzone ili u svakoj igri ? Moze biti i da monitor nije u redu jer G-Sync radi perfektno sa kartama 10 i 20 serije.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Dešava se i u BF V. Ne dešava se u Euro Truck Simulator 2.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bas sam baksuz. Izgleda da ću morati preći na AMD. Vagam malo između 5700 i 5700XT.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne mogu da vjerujem uzasno iskustvo i to od firme koja je na dobrom glasu.Moji prijatelji i ja smo izmjenjali dvocifren broj FreeSync monitora 144-165Hz i bukvalno svaki je radio perfektno osim par nekih koji su imali flickering u loadu igri i tjt.

    Ako se odlucis za 5700 ili 5700 XT gledaj Nitro+ da uzmes jer je definitivno najbolji model po svim recezentima.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    @kolinsb
    probaj sa CRU programcicem pomjeriti donju granicu freesync range-a. Znam da to hoce pomoci.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jesam već, sa 44Hz sam pomjerio na 50Hz, a čačkao sam oko power opcija u Windowsu i NV control panelu, pa ćemo vidjeti kako se ponaša.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk