Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    OMG, sta ce ovo biti, Baha kupuje seljacki TN. :mrgreen:

    Otice ti oci od toga. :lol:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Da se razumijemo, i dalje smatram da je TN "seljacki", da ga kupuju pomalo nezahtjevni korisnici i oni kojima kvalitet slike nije bitan niti se mozda previse razumiju u isti, kome su igre na prvom mjestu, da iz uglova djeluje kao filmski negativ; medjutim, kao sto sam naglasio na jednoj od nekoliko posljednjih strana, treba mi nesto sto ce trajati cca godinu dana dok ovi bolji monitori za koje nemam trenutno love, pojeftine. To je sve, niti sam promjenio misljenje o doticnoj tehnologiji, niti nesto pretjerano generalno volim lcd, ali praznik eto donese snizenja. Ovaj CRT svakako "pretvorih" u TV za PS2, pa mi treba zamjena...
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Kod mene 2232BW samo odozdo izgleda kao filmski negativ, sa svih ostalih strana je OK.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Takodjer.
     
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Evo da opet zamolim ,ispostavilo se da imam malo vise para tacnije oko 550km.Pa me zanima kakav monitor uzeti i gdje (obavezno dostavu da vrse) na izgled mi se svidja T220 i gledam u genelecu 408km pa sta vi mislite o tom monitoru ? hvala
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Hajde procitaj 5 postova inzad, od Bahe. :roll:
     
  7. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    pa procitao sam ja to lol.men izanima sta drugi kazu i nisam shvatio sta je on htio da kaze :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Ako imas lovu, uzmi T220 - solidan TN monitor, brz, finog dizajna, bez lutrije sa panelima (ni slucajno 2233BW). Ako ti kvaliteta slike ne znaci mnogo, ustedices lovu kupovinom T200 koji ima skoro identicne specifikacije, osim malo slabijeg realnog kontrasta (iako u originalnim specifikacijama stoje iste brojke).
    Mozes razmisliti i o 2253BW/LW koji imaju Samsungove panele (ispravljam gresku koju sam gore napisao za 22xx/20xx serije, posto je samo ovaj 2253 100% sa S panelima, dominacija plave boje ostaje nazalost), i tek nesto slabije performanse od T serije. Trebali bi biti i jeftiniji.
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Aha.A jeli velika razlika u 20" i 22" mada T200 je jeftiniji 30,40km sto mi neznaci puno,bolje onda dati te pare i uzeti t220 ? I uzet cu najvjerovatnije u PLusu,ineresuje me koliko bi oni dostavu naplatili ?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Drug, skok na plus.ba i imas tamo sve info vezane za dostavu.. A ako vec imas pare uzmi 22", razlika od 2" je itekako vidljiva.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    ACER FERRARI F-22 22" 2ms 10.000:1 574,75 KM

    Jel ovaj Ferrari dobar? "Nije Acer to ti je Ferrari" :lol:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Jako dobar (iako malo skup), samo crvena boja sveukupno malo dominira, ali sve u svemu jedan od najboljih TN monitora.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Jedno pitanje - ima li ko iskustva sa Plusom u smislu vracanja monitora u izvjesnim situacijama (mrtvi pikseli, osvjetljenje, ergonomija bla bla)? Uzeh sinoc T220, medjutim osvjetljenje jako probija na vrhu, pa da vidim kakvi su po tom pitanju i vrijedi li trositi vrijeme i zivce u procesu vracanja ili da ga jednostavno ostavim...
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Male su sanse (citaj nikakve) da ce ti vratiti monitor zbog pozadinskog osvjetljenja.
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Leg'o Ferrari. :D That's all for now... 8)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pretpostavljao sam, ali reko da provjerim. Bosna (TM). Mozda zamjena za manji uz refund? Mada i to sumnjam.
    Procitah negdje da se probijanje osvjetljenja moze vremenom i koristenjem smanjiti. Da li moze ovo neko potvrditi?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Jesi li se probao igrati s postavkama da to malo regulises?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Nisam previse detaljno, ali jesam pomalo. "Problem" se skoro pa eliminise ukljucivanjem "dynamic contrast" moda, ali jako nervira konstantna promjena kontrasta u zavisnosti od sadrzaja slike. Kad budem imao vise vremena, poigracu se sa Nokia Monitor Test-om (mozda ima i neki bolji potrazicu). Sve u svemu, standardno TN-ovski.
    EDIT: nasao sam finu kolekciju alata za testiranje i stimanje postavki na monitoru:
    http://www.widescreengamingforum.com/wi ... ting_Tools
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Daj pics :p
     
  20. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    U dilemi sam. Mislim se izmedju 2233BW i 2253LW (oba ispod 450KM). Koliko sam skontao razlike su male, BW ima DC 20.000:1 (1000:1) i 22" a LW ima DC 8.000:1 (1000:1) i 21.6". Ostalo je de facto isto.

    Citao sam nekoliko prethodnih postova ali mi neke stvari jos uvijek nisu jasne. Koliko sam ja skontao imaju dva panela, jedan valja a drugi ne, i da je lutrija potrefiti onaj sto valja. Da li je to slucaj kod oba navedena monitora? Koje su mi sanse da zamijenim monitor ako potrefim bad panel?

    I jos nesto, primjeti li se razlika izmedju 21.6" i 22", i razlika izmedju DC 20.000 i 8.000? Ako su razlike neprimjetne onda bih uzeo LW jer mi se vise svidja, iako je BW dobar isto.

    Nemojte me u ROFLMAO, ja ne znam (A) :mrgreen: