Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije da ti je ovo neki argument. I samsung ima svega, od usisavaca do masina za sisanje dlaka u nosu.
     
  2. metallac

    metallac Aktivista

    Ma uzeo bih ovaj samsung baš zbog omjera slike 16:10 nekako mi se čini ljepši nego 16:9 gdje je previše "dugo" :D

    Ali ovaj samsung 16:10 nije full HD dok samsung P2250 16:9 je full HD...

    Više ni sam ne znam milion monitora, a svakome nešto fali :D

    EDIT:

    I dalje sam u dilemi niko nije konkretno odgovorio da li samsung P2250W ili LG W2343T-PF :smt006
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Taman kupio P2250W slika je savršenstvo, nakon mog CRT-a LG od 19" ovo je fantastično :D
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Evo sada jedno glupo pitanje... Ali pošto vjerujem da mnogi imaju P2250 interesuje me na koliko ste stavili svjetljenje i kontrast... ja nikako da to podesim ili mi treba da se naviknem... ako stavim kontrast na više blješi mi, ako stavim na manje čini mi se da se boja malo izgubi itd.
    Izvinite na duplom postu, ali ako editujem stari neće niko viditi da sam nešto pitao :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Trebalo bi bit kod svih Samsunga to manje-vise isto, imas one "presete", meni je dok surfam & radim stavljeno na "internet" (ne umara mnogo oci), dok igram stavim na "game" mode.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Takodjer, podeseno na "Internet" a samo nekada, kada upalim neku igru preko dana, onda stavim na "Game".
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    A gdje da nadjem to ulazio sam u glavni meni ali ne vidim ništa
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je na "text", brightness 4, contrast 75. A za "internet" je 10, 75.

    Kod 2232BW ima posebno dugme za taj magic bright, istovremeno je to dugme za "dole" :)

    EDIT: I zaboravi reci, ukljucen mi je onaj magic color full, pa je slika malo svjetlija, tj. kao "internet" bez magic color :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je to u "drugim brojevima". Internet: brightness 55, contrast 75. Text: 32 - 72. Game: 100 - 88.

    Isto, strelicom za dole promjenim mod (Samsung 2223NW).
     
  10. selecta

    selecta Novi član

    Pozdrav svima. Koji je od ovih monitora po vama najbolji izbor:

    LG W1934S-BN 19" LCD Monitor (Imtec)

    PHILIPS 192E1SB 18,5" LCD Monitor (Imtec)

    MONITOR LCD PHILIPS 190C1SB 19" 2ms 1440x900 SC 30.000:1 D-SUB DVI (Plus).

    Ili ako imate vi neki bolji prijedlog do 300 km-ova, bujrum :).

    Zaboravih napomenuti da je monitor za kucnu upotrebu, malo interneta, teksta i tako. Bez igrica.
     
  11. efo

    efo Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. efo

    efo Komšija

    aj ne kaki :D
     
  14. selecta

    selecta Novi član

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. efo

    efo Komšija

    ti bi dakle za 50 km ustede uzeo 5 inca (12.7 cm) manji ekran sa rezom 1440x900 (umjesto full hd) itd jer ti ovaj veci i bolji 'nije potreban'

    razmisljaj ocel ti ubuduce bit potreban
     
  16. selecta

    selecta Novi član

    ako zanemarimo cinjenicu da je navedeni monitor veci, bolji, brzi, blistaviji... :), koji od tri monitora iz mog upita bi bio slijedeci izbor.
     
  17. efo

    efo Komšija

    taj treci naravno (sa DVI-em)...
     
  18. multikorg

    multikorg Novi član

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Vozdra :) nazalost, vecina tih monitora nije zastupljena na nasem trzistu, tako da malo taj test pada u vodu :(
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    pozdrav

    LG W2286L
    i
    LG W2286L-CF

    kakva je razlika izmedju ova dva monitora gdje se to ima uzet u bih ?(osim u plusu) jesul ok generalno ? posto sam malo citao da je to jedan od boljih lcd monitora hvala na odgovorima