Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista


    www.mitalex.com

    tuzla,trzni na slatini!
     
  2. multikorg

    multikorg Novi član

    da, ali bar možemo znati šta valja. Zar ne?
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Ljudi pitanje jedno...

    Koji format slike je najbolji za 16:10 monitor od 22"... Vidim po netu 720p, 480p, dvdrip xvid itd... Download sam 720p i slika je uska odnosno nije ni blizu full screen...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja ti je rezolucija na monitoru ? Nativna je 1680x1050 ili full hd 1920x1080. Takodjer, vidoe koji gledas treba da bdue u 16:9 formatu. Format ne bi trebao da ima veze.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cak i kad nadjes cistokrvni 16/9 on ne popuni 22" monitor do kraja jer ih je vecina sa 16/10 rezom pa ostanu po dvije ćize gore i dole po odprilike 1-1,5cm eh sad drugi fazon je sto filmovi u vecini slucajeva nisu 16/9 nego su jos tanji pa izadje 21/9 a daju im se imena 720p 1080p mada to nisu.Npr ako je sirina 1280 odmah dobije "ime" 720p iako je visok samo 520.
     
  6. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Ako moze savjet.......imam 300 KM na raspolaganju, htio bih uzeti monitor od 22" full HD po mogucnosti Samsung ili LG....... :smt003. Nisam zahtjevni korisnik, filmovi, muzika ponekad odigram COD. Centralna mi je stara 3 god. i nekad cu i nju promjeniti. Razlog sto uzimam prvo monitor je zato sto sam stari prodao...... :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mozda je 22" premalo za full hd :) Ali eto ako bas hoces, mislim da je bio u ingelu neki philips 22" ili 23" oko 300-330KM.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Full HD je definitivno greška na tako maloj dijagonali. Evo ja na 24" ne mogu surfati bez zumiranja, a nemam dioptrije.
     
  9. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    nekad cu mjenjati i citav komp, s obzirom da ovaj vec 3 god. trpi moje izivljavanje...... :D od prikljucaka sam vidio da imaju D-sub i DVI......da li ce oni dovoljni biti na nekom buducoj konfi, ne mogu da se orjentisem na novim maticnim sta podrzavaju, pitam iz razloga da li cu moci prikljuciti ovaj monitor kada ga kupim na toj novoj konfi :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Paaa... prikljucak nema veze sa matičnom vec sa grafickom. I ako ne bude bilo dogovoarajucih konektora na nekoj od grafičkih koje budes posjedovao, mozes da nabacis neki konverter. Recimo vga to DVI i slicno.

    Ali to nema veze sa stvarim sto ti oni govore. Citljivost je upitna, odnosno.. velika rezolucija na tako maloj dijagonali. uzmi "obicni" 22" monitor sa nativno 1680x1050 i bice ti sasvim ok.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    gdje je najpovoljnije uzeti lcd-ove od 17-19 inča? trebat će mi više komada pa gledam gdje je najjeftinije.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako ces polovno ovaj lik http://www.pik.ba/profil/kliker/ ima dosta monitora u ponudi.

    A novo neznam sta bih preprucio. Mozda AOC 931Sn 18,5" moze se nabaviti za nekih 210 KM ili tako nesto.
     
  13. GV

    GV Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Posto mi polako dosadjuje da dijelim svoj racunar, planiram sklopiti jos jedan racunar, jer mi je ostalo nekih dijelova koje nikako da prodam.

    Tako da mi je pala ideja da uzmem sebi novi monitor, a sestri ostavim stari Samsung SM 710V, koji me vec 4 godine vjerno sluzi.
    Zelio bih neki low budget monitor poput ovog, i bitna mi je veca dijagonala od trenutne.
    Ciljam minimalno na 20", a pozeljno bi bilo 22" i budzet bi bio 250 - 300 KM (max).
    Posto vidim da je Samsung sa glossy dizajnom preko 300 KM u Genelecu, rekoh da vidim ima li kakva alternativa tom monitoru. Naletio sam na PIKu na ovaj http://www.pik.ba/artikal/566931/lcd-22 ... e-akcija-/
    Izgleda mi prilicno solidan, ali da vidim sta bi mi vi mogli preporuciti, da li je to dobra investicija. Monitor ce se koristiti 90% vremena za rad s webom, obrada slika, surf i slusanje muzike, a ponekad i koja igra, sto je ujedno i moje pitanje. Da li bi ovaj hp recimo se ponasao u igrama isto kao i moj trenutni Samsung, i ima li sta bolje? Unaprijed hvala.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako vidim po specifikacijama na netu ima DVI i Display port i uz garanciju godinu dana za 250km slabo da ces naci neki bolji.Ja bi ga kupio.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    hvala na savjetu. najvjerovatnije cu ga i uzeti, a i svidja mi se pravo.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uzimaj ovo pod hitno! Naravno ako je sve u redu sa monitorom. Ima da podere taj tvoj samsung jer je ovaj hp s-pva monitor. Evo review http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2275w.htm
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Svaka cast, ovo je odlican review, pravo je dobar monitor za te pare, a od konektora i dodatnih "dzidza" i ne ocekujem nista. Nemam u kuci nijedan uredjaj s HDMI, graficka je integrisana, tako da ovo potpuno zadovoljava sve moje potrebe. Eto jos samo da se dogovorim s ukucanima i da sklopim sestri racunar i uzimam monitor. Jos jednom zahvaljujem na pomoci.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo provjeri prvo monitor, znam da su se monogi zalili na probleme sa ovim monitorom a po sumnjivo jeftinoj cijeni se prodaje. Kod nas bi ovakav nov bio iznad 800-900KM. Evo jedan video pri igranju sa ovim monitorom http://www.youtube.com/watch?v=N_SKcQ_EUsw
    EDIT: I javi kako si prosao pri kupovini :)
     
  20. maki

    maki Novi član

    pozdrav svima novi sam na forumu pa ne znam koliko je aktivan. imam namjeru uzeti monitor neki, kod druga sam vidio samsung 2233 ( ne znam ima li neka jos oznaka uz ove brojeve) i mislim da je HD, uglavnom svidio mi se, pa ima li nesto tako ili mozda bolje da se kupi, a budzet mi je pa oko 300 KM ?? ?