Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Imam oboje ali mi se to cini preglomazno, udaljenost mi je od monitora 40 cm... tako da sam ipak za opcije manjeg monitora, ali cu i ovo razmotriti

    Koja je optimalna udaljenost,. 2m pretpostavljam
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam na otprilike 1m od ovog "TV-a", i sve je savrseno upotrebljivo. Kao sa mobitelima - nema sanse da se kasnije vratis na manje.
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    1m ????????

    Pa dobro, mislim da tebi mogu vjerovati da je upotrebljivo na toj udaljenosti, morat cu sto za racunar postaviti u drugi polozaj odnosno uzduž, ali mislim da je izvedivo. VIdjet cemo jos sta zena kaze :)

    Evo sad sam izmjerio i kada ispravim ledja imam oko 85cm... a sa obzirom da volim velike stvari ovo cu uzeti u razmatranje, jedini problem je sto bi mi onda ovaj tv bio odmah pored 42" TV-a pa ne znam na sta ce to liciti,
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Moram, ovako da se vidi da je obnovljena tema. Koliko vidim u PLUS-u nemaju ovog DELL-a, trebao bi ih nazvati u ponedjeljak a BARICO mi je rekao da ga nema ni u Banjoj Luci, znate li o forumaši vrli gdje se jos moze naci ova zvijer.

    Naravno, radi se o DELL Ultrasharp U2412M

    Trebam uzimati u ponedjeljak ili utorak pa da sklontam sta cu. :oops:
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam koliko ti je bitno da baš bude taj 2412, ali recimo 2312hm imaš jedno 120 KM jeftinije za nabaviti.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Znam druze, hvala ti vidio sam i istrazujem razlike nekad veceras.

    Odnosno pretpostavljam da je razlika samo u dijagonali, ali mi je prevelika razlika u cijeni da samo dijagonala bude u pitanju.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Jah evo pronjuskao sam i mislim da se ipak isplati dati 150 KM vise.

    Ovaj je 16:10 a ovaj 23" je 16:9, u proteklih par dana sam skontao kroz razgovor sa kolegama, poznavaocima i naravno uz pomoc savjeta sa ovog foruma da je 16:10 ipak preporucljiviji aspect ratio. Gaming mi uopste nije bitan, odavno sam se preselio na TV. Monitor mi je samo za rad i vjerujem da cu imati dobiti od dodtanih 150 KM.

    Cak sam nasao i neke forume gdje ljudi govore da kada su dosli u prodavnice gdje su oba modela bila upaljena i izlozena jedan pored drugog, nisu oklijevali da li da daju vise love ili ne. Onaj ko uzme 23" i ne zna razlike ni teoretski ni prakticno taj nece ni zaliti.

    Ali ja sam freak svojevrsni i ne bih mogao podnijeti cinnjenicu da sam mogao imati bolji monitor za 150 KM koje sam i odvojio za kupovinu. Haj da mi je budget 400 KM pa bih ga uzeo, ovako sam siguran da jurisam ipak na 24".

    Hvala ZOI u svakom slucaju na preporuci.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ništa, sretno onda s kupovinom. Potraži u Imtecu 24, ako nemaju na stanju, mislim da ti mogu poručiti, raspitaj se i vidi :)
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kod njih je 580 KM a u Baroci 540, provjerit cu.
     
  11. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod mene je U2312h i zaista ga mogu preporučiti kao svi koji su ga kupili, kod mene je prevagnulo što ponekad igru raspucam i manja je reza i manje je zahtjevna za grafu , jaran(iz NJemačke) mi je poslao DP-HDMI adapter kad neradi... izgledao adapter sjeb.
    Obrati pažnju da kod 24' se pojavljuje nekakvo zujanje , lik na bug.hr se žalio a ima još pojedinaca sa istim problemom, sve OK ali bruji nešto iz njega (to je neki feler).
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dosta monitora zuji kad su podeseni na text,ono minimalno osvjetljenje. Vjerovatno je o tom rijec.
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Velika je razlika u radnoj povrsini 23" 16:9 i 24" 16:10 i na papiru ona iznosi 13% u korist 24" 16:10, ali kad stavis jedan pored drugog tek onda vidis koliko je 23" manji.

    @Tesla imas stariju temu "Monitori 24" 1920x1200 (16:10)" na prvoj stranici imas usporedbu 24" 16:10 i 23" 16:9 razlika je ogromna.

    Imam vec 9-10 mjeseci DELL U2412M i nema zujanja a isti model ima i moj drug sve je ok.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ljudi evo za desetak dana sam u Bosni i trebam kupit U2412M al slabo ga trenutno ko ima na stanju,kontaktirao sam BARICO i nema ga kod njegovog dobavljaca a to je vjerovatno veza iz BanjeLuke znaci ni oni nemaju. Dajte nabacite ovdje ko zna gdje ga se moze nabavit da si zapikam jedan.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Plus.ba pa vidi mogu li ti dobaviti.Imaju model ali ga nema na stanju.
     
  16. dexter

    dexter Novi član

  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na ovo 504 jos dodaj barem 100KM, tako ti je kod winwin.ba, valja carinu i pdv platiti.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam ipak na kraju posegao za pik rijesenjem i perop ga je ponudio za 540km,juce porucen a stize u subotu. Volio sam ga kupiti u nekoj lokalnoj radnji al nema ga niko u Bosni.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pa piše da je plaćen porez? Jesi to ti htio nešto kupiti pa ti je tako ispalo?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jaran jedan isao, htio da racunar kupi, i tako mu rekli, bas mi je rekao za 3770K, 620KM na stranici, ali kad je dosao tamo rekli mu kad se sve sracuna bude nesto iznad 700KM.