Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kako ne isporucuje, uz tri predhodna dell monitora sam dobio DP kabal.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ebg mi nismo dobijali ni uz brand racunare ni uz monitore. A nismo uzimali smece vec koliko ja znam U2412M, koji su tad bili oko 600KM. I to u jednoj narudzbi bili HDMI monitori, a centralne imale DP, a u drugoj obrnuto, s tim da su neki drugi monitori bili drugi put, nije ovaj gore model nego neki jeftiniji. Ali svejedno sranje u Ruandi, pa vide po narudzbi ako nista. Tako da nam ni kabal ne moze pomoci, u oba slucaja nam trebali adapteri ili stiklaj na DVI.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa zar nije DP i HDMI isto kada je monitor bez zvucnika u pitanju !

    Nisam ni ja dobio kabal uz Dell, samo DVI i VGA.

    Koliko se sjecam da nisam sa TV/LCD-om dobio HDMI kabal, vjerovatno to nije praksa mnogih (staviti neki dobar kabal).
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Isto po cemu? Ako mislis po prikljucku, nisu kompatibilni ni fizicki.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Valjda misli covjek da nema razlike nikakve, isti kvalitet koji god da koristis :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda je i DVI isto.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Yup-na to sam mislio.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa kao sto Stevie rece onda je HDMI = DP = DVI ako se tako gleda jer tesko da ces primjetiti razliku. Medjutim DP je dobar za multi-stream setup. Povezes monitore medjusobno i na jedan saljes sliku, ili preko hub-a, ne moraju imati cak ni istu rezoluciju. Nije ni napravljen da mijenja HDMI koliko ja znam. A i vezano za taj gore komentar, moze i DP da prenosi audio.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    DP je noviji i bolji standard od HDMI. Druga stvar sto je HDMI 'dovoljno dobar' i mnogo vise rasiren.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    To stoji, ali nije direktna zamjena za HDMI, i jedno i drugo imaju svojih primjena jer ni HDMI ne obuhvata sve sto moze DP a ni obrnuto.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pazi, HDMI je s razlogom usao u siru upotrebu najvise zbog LCD-TV.a.

    AMD FreeSync i Nvidia G.Sync oba zahtjevaju DP standard (razvoj ide u tom pravcu), pa mislim da je trenutno bolje za PC pazariti monitor sa DP/DVI, nego HDMI/DVI.

    http://www.geforce.com/hardware/technol ... quirements
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    DP ne znaci automatski podrska za freesync, o tome smo pricali. Ja imam monitor star 6-7 godina i ima i DP i hdmi i DVI i svaki mi dodje ko isti prikljucak al mi najvise odgovara slika sa DVIa, iako bi svi trebali davati istu.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidim na Piku 1200 KM ovaj 21:9 monitor, prema reviewima vrijedi svake pare



    Dobro bi ovo leglo za gaming a i za posao.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li kod nas kakvih jeftinijih LG ili Dell 21:9 monitora u ponudi, tipa ovih od 29" i 2560x1080 rezom?
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja znam kad sam ja nabavljao 2713hm, nudili su mi 2913 u zamjenu jer nije bilo 2713 na stanju, target shop.

    Vjerujem da winwin moze da nabavi taj monitor po jeftinijoj cijeni.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dostupan za vec od 1950 KM :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. comrade

    comrade Aktivista

    preporuka za polovan/nov 24" monitor do 250 km ? :D
     
  19. efo

    efo Komšija

    Pozdrav ljudi. Razmisljam da uzmem novi monitor, imam pristup ovome: ASUS 27" VX279N-W (27 inca, fhd, ah-ips te 75hz refresh rate) za 395KM preko firme.

    Zanima me vase misljenje o istom, da li se isplati za ove pare?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    za te pare se cini ko odlicna kupnja, samo vodi racuna da imas dovoljno prostora da ga udaljis jer je mala reza za tu dijagonalu.