Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nema veze sto je single link kabal, je li tako?
    Hvala na preporukama, razmislit cu jos danas i sutra, pa cu vidjeti :)
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dosao mi dell 2414h, mogu reci veliko razocaranje, blijed totalno, toliko blijed da razmisljam da ga reklamiram, 2713hm ga dete uzduz i poprijeko.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probaj kalibracijske postavke, imas na TFT central presete za download.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probao sam, fazon je sto je crna pa skoro siva, ne znam.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Koji 2414H? Nije to jedan model.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ops, my bad, U2414H.
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Ja imam isti monitor, mogu samo reci perfekcija, cak sam vidio da je izasao i 27", i imam namjeru preci na njega uskoro. Sta ti je blijedo, jesi li kalibraciju uradio? Poigraj se malo sa settings dok ne ubodes, i meni je bilo malo neobicno kada sam presao sa Dvi, na Dp, ali bukvalno sam se za dan navikao.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok je sad, nvidia ima nekakav bug pa se mora custom reza napraviti.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mozda nekom treba :arrow: Monitor 17" - 35KM (cijena dok ima) u Zenici :D
     
  10. Scholl

    Scholl Aktivista

    treba meni, daj koji je, kako mogu da vidim?
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  12. xman

    xman Komšija

    Da se nadovezem,ne samo boje nego slika je ocito bolja na TV-u nego na monitoru sto ne bi smio biti slucaj,ukoliko je monitor kvalitetan jel :) Ne razumijem se ali mislim da ovaj Benq(219KM kostao u Genelecu) je ocito niske kvalitete? Ugao gledanja je katastrofa takodje,pod nekih 30-ak stepeni se pola slike ne vidi. U nekim igrama je razlika samo u jacini boje dok je uglavnom razlika u cistoci slike ogromna.
    Nisam u mogucnosti da uporedim sliku ovog FULLHD monitora sa nekim drugim ali u poredjenju sa ovim TV-om kog sam platio 400KM prosle godine je zaista primjetna.
    Kontaktirao sam Mikija sa pik-a i ponudio mi je 24 inchni Dell 2314 kao monitor sa odlicnom slikom,400 KM cijena. Nije jeftin sigurno ali mislim da je glupo uzimati gamersku masinu sto imam u planu i igrati na "losoj" slici. O kakvom je monitoru rijec i ima li eventualno neko jeftinije rjesenje?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. xman

    xman Komšija

    DELL S2340L IPS -360KM
    LG 23MP64VQ IPS -340KM

    Sta velite?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Idi na P2314H.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bolji je P2314H i ima podesiv stalak.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Malo sam guglao i navodno su po kvaliteti slike identicni? A to mi je najbitnije. Ostalo su neke razlike ovaj ima HDMI konektor onaj nema i tako te "sitnice". Evo sad bas gledao recenziju S2340L i strasno je koliko je slika kvalitetnija od ovog Benq. Perop ima S2340L kod sebe trenutno i nudi mi da ga probam i uzmem dok je kod Mikija P2314H 400KM. Kontaktirao sam Hyperlink i rijec je o refubrished modelima sa garancijom od godinu dana,nije u DELL-ovoj ambalazi itd. Ukoliko je razlika u slici minimalna ili nikakva ja bi ipak isao na ovaj kod Peropa sa 3 godine garancije?
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

  19. selvin

    selvin Moderator

    Dell malo sere sa ovim display portom da izvinete :D Gura ga i u monitore i u svoje brand racunare a ne isporucuje kablove ni adaptere. A pronaci jedno od to dvoje je patnja ziva i bacanje para.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Istina, puno bolje bi bilo da imaju HDMI umjesto DP-a. Mozda cak kad bi imali opticki izlaz, posto HDMI moze prenositi i sliku i zvuk.