Kupovina monitora - SyncMaster S27A350H

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Tir Anasazi, Nov 28, 2011.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Planiram zamjenu monitora u sokrije vrijeme pa mi je izletio monitor u naslovu. Nabavio bih ga u istoimenoj radnji gdje je inace hardware prilicno povoljan, a uz povrat PDV-a izasao bi negdje oko 210,00 EUR.

    Zanima me da li neko ima iskustva sa istim ( mozda neko ko se bavi grafikom k'o Vedo) i da li vam je OK cijena za ove specifikacije i dijagonalu?

    http://www.alternate.de/html/product/Samsung/SyncMaster_S27A350H/828462/?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Shega sto nema DVI, vec samo D-Sub i HDMI. TN panel je to, tako da nece puno odudarati od ostalih modela. Ako ganjas nesta pRo onda ganjaj sa S-IPS/H-IPS matricom:

    http://www.pchardwarehelp.com/guides/lc ... -types.php

    I za 27", da nije premala reza 1920x1080 (da ti ne bude pixelast display)?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Nema smisla ici s ovom rezolucijom na 27" i ozbiljan rad. Ako ces 27", treba ti sa 25x14.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Upravo na poslu dobio taj monitor, samo sto je 22", tj. S22A350H. Ima HDMI i VGA, DVI nema, ali HDMI je to isto. Malo mi je sitno jer je FullHD, a kod kuce mi je Samsung BW2232, 16x10. Ali kao sto rekose nije ta reza za njeg, kad je ista na 5" manjem monitoru istog modela. Iako je 210€ jako dobra cijena :) Ovaj 22" je kod nas skuplji, ne znam tacno koliko.
     
  5. baiketh

    baiketh Novi član

    S22A350H je 390 KM
    S27A350H je 781 KM
    okruglo dva puta skuplji za 5" više.

    Ne znam koliko se to isplati
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima tema u pretposljedjem bugu (decembar 2011),test 27 incnih monitora,pa pogledaj malo sta oni govore o vecim monitorima sa rezolucijom od 1920x1080 p

    ako ti je veci monitor bitan samo za surfanje i igranje,moze proci,jer je citkiji ali za ozbiljan rad,ta rezolucija bi ti mogla smetati
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Upravo za igre i surfanje, te ponekad neke gluposti u office-u koje ne stignem zavrsiti na poslu.

    Ukoliko mislis na ozbiljniji rad sa grafikom nista od tog. Zato sam se i zagrijao bio za ovaj monitor.