Kupovina wireless rutera

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Oby, Feb 26, 2011.

  1. Oby

    Oby Novi član

    Vozdra, treba mi koji prijedlog oko kupovine wireless rutera, da nije preskup, za kucno koristenje, laptop + pc(normalno preko kablova). Provajder je HS ako znaci sta. :)


    Hvala unaprijed :)
     
  2. GW

    GW Moderator

    Tebi onda odgovara bilo koji ruter. Samo gledaj da je kakvo poznatije ime tipa trendnet, tp link, d-link, linksys i sl. radi lakše konfiguracije.
     
  3. senad_986

    senad_986 Komšija

    Taman da ne otvaram novu temu. I ja namjeravam da kupim router. Mislio sam uzeti TP-Link TL-WR340G (49 KM)
    Jedan PC i Router ce se nalaziti na drugom spratu, a drugi kompjuter u prizemlju. Znaci dvije ploce ima izmedju. Da li ce signal biti dovoljno jak?
    Ili da jednostavno uzmem zicni TP-Link TL-R402M (34 KM) posto je kabal vec razveden?
    Inace, jesu li kvalitetni ovi routeri? Ovo su bili najjeftiniji koje sam nasao u on-line prodavnicama u Sarajevu.
    Hvala!
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @Senade po*erem se na router koji ne baca signal bar do komšije :)

    Nek se Alibegovic javi on je uzeo neki pravo jeftin router, nešto manje od 50KM ako se dobro sjećam i kaže pravo zadovoljan.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Kroz betonske ploče sa armaturom ne očekuj da prolazi signal + ako već imaš proveden kabl, koristi ga.
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    kod mene sve fercera,slicna situacija.airlive ruter