KUPUJEM 6600gt

Discussion in 'Računari i komponente' started by OmChO, Mar 12, 2006.

  1. OmChO

    OmChO Aktivista

    aha tnx n00bie malo sto se tog tice....znaci ti bi leadtek....ha jest jeftinija hebiga.....ali nekak gainward ono mocna... :) :)
     
  2. OmChO

    OmChO Aktivista

    osim toga ove cijene na plus stranici ima ono bez pdv sa pdv dobro to udure...e sad jel se na cijenu pdv dodaje jos poreza ili je sa pdv konacna maloprodajna cijena?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa onda uzmi gainward. Ja bih uzeo zbog toga sto je kako je vec receno ista kao i gain, a jeftinija. Jedino ne znam jel gain daje duzu garanciju. Kako rece syss, proslo je vrijeme gainwardowih golden samplova gf3 i gf4 serije. I ja koliko znam XFX pravi najjace primjerke zasnovane na nVidia chipovima.

    Gainward vise nije sto je nekad bio. A ti kako hoces. :?
     
  4. Virty

    Virty Aktivista

    ne dodaje se nista vise PDV=MPC cijena
     
  5. OmChO

    OmChO Aktivista

    ok leadtek it is.....vjerovatno
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja imam gainwardovu ...kupljena prije nove godine.
    Debelo sam provjeravao koju da uzmem i ova u signature mi je bila najbolja.

    ...avixe nemoj jer crkavaju,leadtek sam surfao i dosta se raje zali na hladnjak(buka),gigabyte ako je sa heatpipe bez aktivnog preskoci jer nije adekvatno hladjenje,asus je ok samo puno para.
    Gainward mi se cini kao najbolje rjesenje (citaj zlatna sredina) i to obavezno 128 mb jer je tukla varijantu sa 256mb radi brze memorije.

    Svoju nisam clockao ...jer nema potrebe radi pola frame-a da krshim memoriju na kartici.Neznam za ostale ali na gainwardu imas pokrivene i bga mem chipove sa pasivnim dijelom sto govori da je vjerovatno clockabilna ali sad zasad ti to nezelim provjeravati.

    Ja sam cak kontao prebaciti kompletnu mashinu na k8n4-e asus-a pa da za istu cijenu uzmem saphire x800gto ili +50km gto2 model (plaho jaca od 6600gt a ipak je ati) ali nije se isplatilo jer ista ploca nema dual chanel ...i poprilicno je spora (sporija od trenutne).
    Ako imas p4 proc razmisli o zamjeni ploce za asus p4v800d-x ima agp i pci-e i apsolutno je najbolja varijanta upgrade-a ako zelis nove kartice nabacivati.

    Ubi ja sa postom ali nadam se da ti nisam zakomplikovao izbor
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Sto je luda ta Asus P4V800D-X , cuj ima i agp i pcx :twisted: :p

    samo mogli su staviti podrsku za 500 mhz ram, i steta sto je socket 478, sve u svemu solida
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ako je Leadtek jeftinija uzmi Leadtek jer je ista kartica ko i Gainwardova, ali ako ces za boju kartice i zajebaniji look dati 20-30KM vise izvoli, mozdaimas providno kuciste pa ces ju stalno gledati
     
  9. OmChO

    OmChO Aktivista

    ok ma eto uzecu leadtek ili gainward...to sto pricate za hladjenje nije belaj...na nju ce icvi vf 700cu vjerovatno ce je on hladiti dovoljno...stvarno cijenim vasa misljenja.....ozbiljno puno mi znace pri izboru...to za plocu nis od toga amd mi je a ne zelim nis mjenjati zadovoljan sam sad zasad i ova grafa koju imam nije losa ali 6600gt je 6600gtjel tak...vidicemo koju cu kazem ponovo gain mi se nekak cini boljim(nidji veze iste grafe ^^)zanimljiviji mi nekak....postajte jos eto tako...
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kupi ti jarana gain i nek ti je srce na mjestu. :wink:
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Covjeku treba agp. A to je sranje kartica.