Kupujem fotoaparat SONY DSC W55

Discussion in 'Računari i komponente' started by Toka, May 28, 2010.

  1. Toka

    Toka Aktivista

  2. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    preporucujem ti da izbor prebacis na Canon fotoaparate, jer sam siguran da ces se pokajati sa Sony-em , ipak Canon je canon, a sony je sminka ... imo sam sony, sad sam na canonu ... pa eto, jos nisi kupio i bacio kes, pa zato ti to i govorim ... pozz
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Na cemu si ti ? Aha na Canonu.
    Covjek napisao sta zeli i to explicitno i ti ulet ko led neki dan. A argumen ti je extreme cuj Canon je Canon. Sta, kako, koji, sto ???
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam DSC W35 potpuno isti kao i W55 samo sa manjim display-om.Maximalno sam zadovoljan a imam ga vec pune tri godine.Slike ko mlijeko,blic strasno dobar,baterija dugo traje eto jedini minus sto ne moze zumirat za vrijeme snimanja videa.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    U ovoj klasi malte ne su svi u 5 deka, istina je da canon odns nikon deru u veleklasnom to jest DSLR segmentu, a u ovom compact segmentu je bitno da je proizvodjac dugo na trzistu odns da zna sta pravi i samo gledaj omjer ulozeno dobiveno , malo prelistaj recenzije koje imas na tonu, mozda bas ubodes kakav panasonic i slicno da je iste cijene a bolji...
     
  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Ma SONY je extra, imam i Canona, ali je bolji Sony....
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Navedite modele i nemojte tako opcenito pricati i lagati.
     
  8. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    ixus 85is ,

    moje licno iskustvo sa sonyem je lose bilo, uvijek je nesto stekalo, mozda je i do tog modela bilo, al eto ovaj canon je stroj pravi, 350 km sa 8gb karticom ..
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    SONY DSC-W 150 i Canon A550....
     
  10. saint

    saint Aktivista

    Sve su to samo nijanse,imao sam Oly f170 i pravo je smece u poredjenju sa sony-em w35.Na sony-u su slike extra dok je na oly kao vodene boje.Sad imam Nikon s225 i extra je, mali lagan, dobra baterija,solidne slike.Aparat za zabavu i nista vise,naravno nemoze se ni ocekivati nesto posebno od idiota.Ako hocu nesto ozbiljnije da slikam onda nosim "ciglu" Canon 350D
     
  11. avduka

    avduka Aktivista

    Nisu to nijanse!
    Canon u sve aparate ubacuje skoro iste procesore!
    Tacnije Digic 3 u novijim ide Digic 4!
    nebitno jel to kompakt ili DSLR aparat!
    Tako da preko odredjenod programa koji se zove CHDK (koji se ubacuje na SD ili SDHC karticu i nemoze naskoditi fotoaparatu)na obicnom kompaktu mozes mnogo novih opcija da otvoris koje na svim drugim markama fotoaparata mozes da sanjas!
    Evo samo jedan vrlo glup detalj...ko bi reko da Canon A720IS (kompakt!) ima tri senzora za temperaturu....pa sta vise da pricam....malo o breketingu..?....:)
    P.S.
    CANON je CANON