Kupujem kućište pa bih molio za mišljenje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Dec 18, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Dakle planiram uzeti kućište bez napojne neki big tower , jedino koje mi na pamet pada jeste CHIEFTEC BA-02B-B-B big tower[​IMG]
    po cijeni od 160 KM (računam na Bajramski popust -10%) u Plus-u, iako je ovo jedino koliko ja vidim na „stanju“. Intersuje me koliko je navedeno kućište kvalitetno , kakvoj se tišini mogu nadati i sl Ako ima neko za predložiti neki drugi brand – radnju a da bude u okvirima cijene navedenog kućišta bujrum! Dakle željeno kućište bi trebalo da bude kvalitetno „jednostavnog„ izgleda, ništa tipa ultra turbo folk dizajna . Dalje ako budem uzimati ventilatore na kućište
    ( neki kažu „bez 12cm nisi niđe pristo“ ) jeli mogu proći ovi što imaju u Plus-u i eto eventulano dojmovi ponosnih vlasnika istih kućišta

    Unaprijed hvala i pozdrav :smt006
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Beton case. Masivno, kvalitetno, dovoljno prostora. Jedini minus je sto naprijed nema mjesto za 12cm vent, medjutim nije nesto ni potrebno. Naprijed jedan xilence nabacis na 5V, da puse po diskovima, nazad 12, i sasivm dovoljno.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Tamam a kakv je ovaj zalamn ZALMAN ZM-F2 92X92mm /CHIEFTEC 92mm u odnosu na xilence-a kojeg si naveo jer ovih ima u plusu .
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Oba su glasnija od Xilencea, a zalman je i skuplji. Xilence imas u formelu po cijeni od 9KM.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nećeš pogriješiti... odlično kućište.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ok je kuciste... mada ti je po meni bolje da u baricu uzmes antec-a za 100-ju
     
  7. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    krivo..... chieftec je rebrandirani Yate Look koliko ja znam, a to je definitivno najtishi vent tak da chief prije xilence..... ni sa zalmanom neces pogrijesiti ejr uz njega dobijes i jumper za 12V-5V koliko ja znam puknes ga na 5V i tishina.... :smt002
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imam i tog chiefteca i par xilencea, i xilence je poprilicno tisi.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ipak se ti varas. ;) 92mm Chieftec je glasan vent, bez obzira sto je to Yate Loon. 92mm Zalman nije vent, to je turbina. Uzasno glasno. Jedino ZM-F3 necemu valja.

    92mm najradije Glacialtech. Na 7V ce bit vrlo tih, na 12V ce biti donekle glasan ali uz fin propuh.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eh da, moze i Silent Blade, samo ih nesto ne vidjam u zadnje vrijeme. Bilo je u didakti, ali nisam siguran da ima jos uvijek.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala svima na odgovorima , samo još ovo... jeli što je rečeno za buku pojedinih ventilatora važi i za ventilatore od 12cm tj da i "njega" xilence-ovog biram a vidim u Didakti ANTEC COOLER Pro 92mm DBB FAN / ANTEC COOLER TRICOOL 92mm 14 i 11KM kavi oni ?

    http://www.didakta.ba/?page=2&offset=21 ... =8&nav_s=1

    Imtec-u nude jeli moželi se šta odavde odabrati http://www.imtec.ba/index.php?katid=00000000110 ili ostati na xilenc-u iz formel-a kako Dog_Father spomenu možda i filter za ventilator ne znam jesu li toliko potrebno i to je to .


    Još jednom hvala i pozdrav :smt006
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Od filtera nema neke fajde jer pretpostavljam da ces ventove kopcati na 5 ili 7V. Dakle s filterima ces ionako smanjen protok unistiti totalno. Ako budes uzimao xilence, uzmi red wing seriju. Ako budes uzimao GT, onda silent blade. Tricool nisam licno cuo, ali je na dobrom glasu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tricool na dobrom glasu? Zapravo tu ti ventilatori tek prosjecni. Glacialtech i Xilence ganjaj :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    joj uvijek filozofije oko tih venotova već me glava boli... imam zalmana od 1km i potenciometar od 1.2km, znači istovremeno najtiši i najglasniji kuler na svijetu.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Razumio... xilence - No filter. Još jednom velika hvala i pozdrav :smt006
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav...
    samo da javim evo danas se "skućih" tj uzeh ovaj CHIEFTEC BA-02B-B-B big tower (ala mat crni) nisam se nadao(uživo)da su mu ovolike dimenzije ali je kućište straaaaaaava! :smt093 ovo staro ko "maksum" pored ovoga izgleda... prostrano ... lim ...ma haman ko u peći "kraljice" sama mu je stranica teža nego ovo moje čitavo kućište ...i uzeh što Dog preporuči Xilenc-ove red wing ventilatore 120mm i 90mm i eto sad se valja polahko seliti ...
    hvala svima koji su se javili i dali preporuke
    pozdrav.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    nemaš problema, uživaj u kućištu!
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala :smt006
     
  19. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    E pa dobro, moram se zahvaliti...
    Vec duze vremena trazim neko tower kuciste i kada sam vidio temu naravno da sam ga pazario odmah...
    Ako slucajno pocne rat ja znam sta cu... Pravo u njega
    1. Mogu stati
    2. Siguran kao u sklonistu
    3. Doduse malo ce mi biti hladno ali je barem ziva glava 8)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma beton kejs... hard test u bivšoj firmi - sjeo kolega na njega i njemu cura u krilo ;)