Kupujem ram i zamolio bih za savjet .

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Oct 15, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdarv
    Planiram kupiti još 2GB rama (trenutno imam Auspisov-u 1GB 800mhz) a nisam upućen u kvalitete proizvođača memorije, vidio sam da u Genelec-u imaju takeMS DDR II 1 GB -800 i sa dostavom do Sarajeva bi izašlo 118Km. Eh sada... cijena mi izgleda "plaho" pristupačna intersujeme kvalitet proizvoda tj da ne bude kakva "Šaša" a druga opcija je da nabavim iz vana GeIL Black Dragon DIMM Kit 2048MB PC2-6400U CL5-5-5-15 (DDR2-800) za iste pare. Pa bih molio za savijet.
    Hvala i pozdrav . :smt006
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    Kingmax 1GB 800MHz - 92KM
    A-Data 1GB 800MHz - 79KM

    da ne navodim dalje Sarajevske cijene, a ti hoces da narucujes iz Tuzle...sta je najgore takeMS nije ni bolji od ove dvije :)

    moj savjet je, uzmi taj geil kit ako je za iste pare...
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma ja... zato sam i pitao, poznate su mi navede cijene ali nisam nešto nailazio da se raspavlja na HWB o ovome GeIL-u pa rekoh bilo šta da mi neko kaže. I jah! zaboravih da priupitam i za ovaj OCZ Gold GX XTC DIMM Kit 2048MB PC2-6400U CL5-5-5-12 (DDR2-800) par eura je skuplji od GeIL-ovog pa ako se potrefi da nebude njega jeli valja alternativa da bude ovaj OCZ-ov
    Hvala
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma nema gdje da se kupi pa se i ne raspravlja :mrgreen:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi ti OCZ, a neka GEIL bude alternativa.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    podrzavam preporuku za OCZ...nego koje su cijene konkretno?
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Code:
    vnm_
     ...nego koje su cijene konkretno?
    GeIL DIMM 2 GB DDR2-800 Kit € 59,99*
    OCZ DIMM 2 GB DDR2-800 Kit € 62,99*
    A takeMS 2x1GB DDR2-800 118KM (sa dostavom)
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma dzaba...pazi sad kad dobijes 20 PM-ova od raje koja hoce da i njima narucis :mrgreen:
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma haman što nije džaba u svakom slučaju hvala vnm_ i Dog_Father uzet ću kako je Dog rekao OCZ #1 a GeIL alternativa.
    Ma valjda neće "obrazli " su naši ljudi.