Kvalitetne slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by emirc, Jul 3, 2004.

  1. emirc

    emirc Novi član

    Vidio sam dole u Electronic Centru kod Marin Dvora, Sennheiser 202 slusalice, cijene 80KM. Razmisljao sam da ih kupim, al ne znam kakve su i ima li iko iskustva bas sa ovim ili nekim slicnim modelom. Postoji li ovlasteni prodavac Sennheiser opreme u Sarajevu? Jeste li primjetili negdje drugdje modele slusalica ovog proizvodjaca u SA, koliko sam vidio, samo ih Electronic Centar ima...

    Aj fala svima... :)
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Enis je recenzirao jedan njihov model slusalica, ne taj. Nazalost ni ja ih nisam nigdje drugo nasao. A koliko znam u Electronic centru mozes i naruciti ako te zanima neki specifican model.
     
  3. emirc

    emirc Novi član

    Hvala AdiBoy, odoh sutra da ih pitam da li bi mogli nabaviti neki high-end model... 8)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    mozes naruciti i preko http://www.indiweb.de
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    malo pogledaj i grado slušalice koje u hi-fi vodama slove kao ponajbolje (rs40, 60 ili 80).
     
  6. emirc

    emirc Novi član

    A gdje nabaviti fakin Grado sluse?!
    Nigdje u i okolici BIH I think... :lol:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    a ne znam za bih, zapravo ni u hr ne znam gdje ih više ima jer nisam u hi-fiju malo duže vrijeme. odi malo pogledaj na njihov sajt modele, i vjerovatno tamo imaš popis distributera... kod frenda sam sluša rs 60 ili 80, nisam ziher, i stvarno su slušalice odlične. naravno imaš i rs-1 model za sitnih xxxx€ + pripadajući preamp za još tolko € :)
     
  8. emirc

    emirc Novi član

    Znam da su Sennheiser i Grado u svijetu slusalica etaloni za sve ostale proizvodjace... ali, razliku u kvaliteti izmedju RS-1 koji kosta vise od 1000 eura i Sennheiser HD-650 koje kostaju 700KM mislim da ce tesko itko uspjeti primjetiti... :D
    Elem, odlucih da uzmem ove HD-202 model od 80KM (cista pljacka: one su inace u SAD oko 20$!) pa sta bude...
    hvala svima
     
  9. Esh

    Esh HWB

    nemoj zaboraviti ni plantronics, sjajne slusalice..
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Trust, jeste to je onaj sto se reklamira na Minardiju, su solidne...
     
  11. postal dude

    postal dude Aktivista

    MEDUSA speedlink 5.1 u mercatoru sluse su za 1000
    67KM ko hljeb 8 zvucnika kad pustis dvd joj
    e fakat su najbolje trenutno u sa zalman je govno zbog izgleda i zbog cijene 110KM a i plastika im je offirna.
    hajd budi pametan nemoj kupit smeće.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    sve je to stvar osobnog ukusa... 5.1 slušalice - imho ne.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ja imam nekakve ''Sonu'' (Sony) dobre zadovoljan bez naglashenih bassova.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja isto imam neke 2km sony tek toliko... inače nisam baš naviko na slušalice - ili slušam prek sistema glasno ili ne slušam :wink:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ma zajebajem se prave su Sony :mrgreen:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ja se ne zajebavam, moje vrijede 2km :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to one sto se kod kineza mogu zbaviti :mrgreen:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma nije baš 2km, nego sony naglavne za 20km :D

    smeće u svakom slučaju, ali daju neke zvukove.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja sam svoje sony na moru zijanio. bile pravo dobre (i skuuupe) :?
     
  20. slauf

    slauf Novi član

    Pozdrav svim forumasima. Evo citam vasa iskustva pa bi i svoje neko iskustvo zelio ovdje da prenesem na vas. S obzirom da se u ovom poslu u kojem se nalazim mjenjaju slusalice ko carape jer se u istinu jako puno koriste zelio bi da vam kazem da po meni i nekom mom iskustvu u ovom poslu naj bolje su se do sada pokazale senheiser hd 25. To je neki moj ukus zvuka koji ja volim. Ovo su slusalice zatvorenog tipa sto znaci da apsolutno nista oko sebe necujes sta se desavaa i u istinu udobnost i zvuk nikako ne idu. Znaci ovo je sto se tice profi radiske opreme s kojom radim a sto se tice racunara po mom ukusu zvuka za sad su se naj bolje pokazale dvije vrste slusalica a to su plantronic analog headset 90 i plantronic dsp 500 usb u koliko ne radi kako treba sound kartica jer one u sebi posjeduju sound karticu. Sto se tice senheisera zelio bi da dodam i ovo da u koliko se desi da kabl zapne za stolicu a nekim slucajem potegnete taj kabl taj ce kabl u tom slucaju jednostavno ispasti iz slusalica sto hocu da kazem da one imaju u slusalicama svoj dzek tako da se samo iskljuci i ponovo se postavi tako da nece ni u kom slucaju doci do prekida kontakta itd. Posto su mi se te slusalice toliko svidjele ja sam odlucio da uzmem i senheiser hmd25 sto posjeduju i mikrofon na sebi koji je odlican i koristim ih za studisko vodjenje programa jer u ovom slucaju mi nemora biti fiksirana glava u studiu za mikrofon dok govorim. Sto se tice predstavnika B i H za senheiser i predstavnistva nalazi se na vratniku cinimise visegradska kapija covjek se zove Nermin Dizdarevic i svu opremu za radio kupujem kod njega i mogu ti reci sto se tice svega prezadovoljan sam sa opremom. Dakle probaj s ovim slusalicama i jeste da su skuplje ali vjeruj da ces me se sjetiti jer sam se ja toga namjenjao i na mjenjaoo. Nije los i AKG ko voli tu vrstu zvuka ali ti mogu reci da sto se tice trajnosti i kablova ovo je zakon..