Kvalitetno napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zalizani, Apr 6, 2008.

  1. zalizani

    zalizani Aktivista

    Uskoro obnavljam konfu pa me interesuje gdje mogu najjeftinije proc.
    Znaci treba mi kvalitetno napajanje za koje bi mogao iskihat oko 200km!
    Gdje bi to kod nas u Sarajevu,Tuzli mogao pazarit?
    Postoji li nacin da kupim Thermalthake ili Corsair na podruciju predhodno spomenutih gradova?

    Unaprijed Hvala pozz
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Chieftec 550W u Plus.ba, oko 130 KM je, nista ti jace ne treba
     
  3. zalizani

    zalizani Aktivista

    Treba jaro a Chieftec neču ni pod razno mashina ce bit zvijer ali ipak hvala na odgovoru
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Čuj...pa jel to sklapaš kakav quad sli,pa misliš da ti čuftek neće biti dovoljan
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    ma kad sve tako dobro znas, sto pitas ?! :roll:

    čudi me, nisi napisao konfiguraciju kakvu zelis nabaviti :mrgreen:
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    ma uzmi chieftec 650w modularno oko 200 km je.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Joj pa opet.. sad ce reci da kupuje skulltrail.. 8 GB RAM-a, 4 diska od po 1TB.. quad sli.. napajanje od 1200W.. i tako u nedogled.. :roll:
     
  8. zalizani

    zalizani Aktivista

    Hvala na dobrodoslicama inace mi smo poznati kao jako gostoljubiv narod :smt006
    Znaci ako sam postavio pitanje postoji li mogucnost da na prostoru dva,tri ekonomski i privredno najrazvijenija grada kupim ono sto me interesuje i naveo imena proizvodjaca neznam u cemu je finta pa komentari tipa "kad sve znas zasto pitas"-Da znam nebih pitao
    Treba mi modularno napajanje od ova dva proizvodjaca Thermalthake ili Corsair koje mogu kupiti u BIH.
    Još nešto konfiguraciju koju sklapam namjerno nisam naveo da nebude "Kurč" a po predhodnim misljenjima bio sam u pravu čudna smo mi sorta.....
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    plus.ba za TT. Corsa nem kod nas nigdje.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Tu "zvijer" sto ces ti sastavit, nece moci iskoristiti ni 50% chiefteca 550W.. ali eto.. kako hoces.. navedi konfu slobodno, da procijenimo da li ti treba takva napojna..
     
  11. zalizani

    zalizani Aktivista

     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    zalizani, fulo si sve sto si mogo fulat. Hoces preporuku, a niti dajes info o konfi, niti prihvacas ono sto ti ljudi preporuce.

    Jedan od onih koji su si vec zacrtali sta ce uzet i dolaze se qrcit kako imaju 200KM za napajanje?
     
  13. zalizani

    zalizani Aktivista

    --------------------------------------------------------------------------------------
    Postavio sam pitanje jel mogu naci to i to
    Predlozili su Chieftec kojeg nisam spomeno hvala
    Preporuka idi na Plus.ba,našo kraj priče...Thermaltake 600W toughpower W0103R 207 km
    Hvala,Vozdra
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Problem je sto su ti ljudi htjeli pomoc da ne bacas suvisne pare za napajanje. Chieftec od 550W bi vjerojatno gurao dva takva racunara.

    Kako uopce znas da je taj TT od 600W bolji od Chiefteca od 550W? Niti TT niti Chieftec ne rade napajanja za sebe, nego imaju svoje OEM partnere.
     
  15. zalizani

    zalizani Aktivista

    -----------------------------
    Kaze Jonnyguru :smt003
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ako si vec trazio napajanje za 200KM TT.. jednostavno si mogao pregledat cjenovnike i to je to.. naci sta ti treba.. a ako si htio preporuku onda si trebao doci na forum i pitat.. ocigledno nisi..
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jonnyguru ne preporucuje bas taj TT (taj je baziran na starijem dizajnu), a osim toga na Jonnyguru-ovoj listi su samo skuplja napajanja koja imaju SLI certifikat (sto ne znaci da napajanja koja ga nemaju ne mogu posluzit za SLI, naprotiv) i tamo nema Chiefteca jer se ne prodaje tamo.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator


    Pa eto, kad vec znas ko je Jonnyguru, zasto uopste trazis da ti mi kazemo... Pa ti si pr0.
    I da znas, u nasem selu Stevie je Jonnyguru. :mrgreen:
     
  19. zalizani

    zalizani Aktivista

    -------------------------------------------
    Da objasnim situaciju eto tako sticajem okolnosti imam nekih financijskih viskova a zelio bih to investirati u racunar inace dugo vremena nisam pretrazivao nista sto se tice hardwera,svoju trenutnu masinu sam dobio na poklon ako kazem da idem na 2x ati 3870 onda potreba za jacim napajanjem dolazi do izrazaja Asus P5E,4x(1024MB) at 1150 mhz Kingston hyperx,Q6600 to je neka kontura zbog koje i zelim napajanje ovog tipa.
    Ispade da od trazenja za firmom koja bi mi mogla prodat napajanje ovo preraste u prepucacinu al eto ipak pitao sam vas a ne neke druge moji Bosanci i Hercegovci
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    pomenuti chif pojede to za dorucak, to nece potegnuti vishe od 400W u full load u.