LAN Problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by glc, Nov 27, 2008.

  1. glc

    glc Novi član

    Od jucer imam jedan problem i fakat neznam ga rijesiti


    Znaci, ja imam svoj PC na kojem je Wirelles , i drugi racunar koji je lanom povezan na moj racunar i tako ide na net...

    sve je do jucer bilo ok i odjednom neradi taj drugi racunar odnosno nemoze na net :S:S: ...


    kod identifikacije problema kaze DEFAULT GATEWAY ali sve je uredu podeseno...
    kad pogledam na svom PCu, paketi se salju ali nema odziva odnosno 0 primljenih tako i na drugom PCu isto...

    iskopcavo sam kartu, ponovo je kopcoo nista

    :S:S

    moze pomoc ?? ako vam treba jos koja informacija samo recite ...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koje su adrese postavljene na jednom i na drugom racunaru? Provjeri kabl.
     
  3. glc

    glc Novi član

    sve je sa IPovima odlicno, psotavljeni su isto kao i prije dok su radili

    e sad provjeri kabal... kako da ga provjerim kad je kabal ;D
    meni se cini uredu :S
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Probaj ugasiti firewall...
     
  5. glc

    glc Novi član

    i to sam probao nista :S:S


    da li bi mogao da vise ne vezem kablom

    da povezem ta dva PCa sa onim USB wirelesima ???
    ono kupim dva ona USB wirellesa i da se preko toga wezem na drugi PC ??
    bili tada ometan bio osnovni wirelles sa kojim idem na net ??
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Haj probaj spustit u device manageru na oba racunara brzinu mreze na 10mb full duplex pa onda probaj
     
  7. glc

    glc Novi član

    nece ni sa tim :S:S
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li ti prolazi ping u oba smjera? je li sa tog drugog compa, koji dobija net preko prvog, prolazi ping prema http://www.google.ba? pokreni Command Prompt pa nam ovdje pastaj rezultate komandi: "ipconfig /all" i "ping 127.0.0.1". uradi to za oba compa. moras dati vise informacija, nismo mi vidovite dzemile, ha ya :)
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    Ako je sve radilo i sad od jednom nemam pinga između računara, ili je došlo do prekida kabala (nagnječenje, ako je vani voda i sl zajebancije) ili je riknula mrežna na jednom od računara.

    Ako pingovi rade između ta dva računara onda, nije ovo gore navedeno.
     
  10. _amar

    _amar Aktivista

    E da ne otvaram novi topic imam problema sa lan-om. Znaci problem je nastao kad sam formatiro jedan comp pa sad ping prodje s jednog racunara na drugi a nece nikako sa drugoga na prvi. Ljudi pomagajte!!!! :D
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa jesi li podesio sve kako je bilo?
     
  12. _amar

    _amar Aktivista

    Jesam. Sve je isto.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Provjeri FireWall na racunaru na kojem si reinstalente win. Ugasi FW i probaj onda pingati. Koji Firewall koristis?
     
  14. _amar

    _amar Aktivista

    Pa onaj koji mi dođe kad instaliram OS! Da mi je firewall upaljen onda mi ne bi ping ni sa jednog racunara!!
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Skini ovo http://www.teamviewer.com/index.aspx, pa nek ti neko od moderatora ili admian uđe na računar i to sredi.

    Možemo ovako nagađati do Sudnjeg dana :D

    U međuvremeno:
    1. mogao si pokrenuti "cmd /k ipconfig -a" na jednom i drugom računaru pa da vidimo postavke,
    2. isključiti u potpunosti firewall servis a ne samo unutar servisa kliknuti na "off"
    3. da kakvim slučajem oba računara nemaju ista imena ili ip (glupo znam, a win upozori :D),
    4. uključi na oba računara "simple file sharing" (mada po problemu do toga još nismo došli...)

    Eto...