Laptop/Desktop,performanse ?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Decerto, Mar 10, 2017.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Nisam vjerovao dok se nisam sam uvjerio.Prije par dana mi stigao ovaj lapas iz siga,sinoc odvrtim cinebench i unigine valley,kontam nema sta ovaj HK ce biti bolji od ovih HQ procesora,ali nemre prnit desktop procesorima jos uvijek,kad ono skoro 100 poena vise u CB nego 4770k na 4.4ghz.Bacim valley i dobijem 4500 score na ultra presetu,4x AA 1080p.Avg fps 100 sto savrseno odgovara ovom 120hz panelu :mrgreen: . Postavit cu veceras koji screenshot reda radi. Napokon su dosla i ta vremena gdje laptop = desktop .


    ps : cooling na ovom cudu je nevjerovatan,gtx 1070 klokana na 2100mhz (sa boostom) vrti na 65c,cpu isto 60-65c.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jeste kume al za 3k Eura, za te pare desktop maschina bi poletila , al doslovno :D
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Mene je izasao 2k $ preko CUK-a...sto i nije toliko skupo kad uzmem u obzir sta sam dobio + portabilnost (jer putujem) . Kad dodjem kuci,skopcat cu ga na neki poveci monitor i done deal.Znam da sam citao na nekoj njemackoj review stranic gdje je lik pravio konfu da bude sto slicnija ovoj,i izaslo ga oko 1900$ (ukljucujuci 144hz monitor,kuciste,mis,tastaturu,ostale karafeke ofc sto na laptopu vec imas) tako da bi tesko sta ustedio.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    nema sta masina je kume, ali nije u mom fazonu, ja kad roknem GTX 1070 u svoju konfu bice bye bye :p
    ipak i za tih 3700KM moze se sloziti dobra desktop konfa i da roknem 1k KM samo na monitor ( 144hz 27" 1440p), naravno kome mobilnost nije prioritet kao tebi ;)
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma desktop je desktop kad je igranje u pitanju, kasnije mozes apgrejdati i stare dijelove po dobrim cijenama prodati.
    Notebook za dvije godine vise nije high end, a izvalis ogromne pare na startu, i neces ga prodati ga nikako ili ces ga morati dati skroz jeftino.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    zavisi kako koji. Ovaj moj ima MXM graficku sto znaci da kad mi cefne mogu upgrejdati na 1080.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobile_ ... ess_Module
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da, ali po kojoj cijeni, i kome prodati staru.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Razumijem,al eto,barem ima opcija.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Polako dolazi to vrijeme, i ja mu se radujem :)
    Za par godina ce desktop glat biti zamijenjen za casual gamera
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    MxM nikada nije "zaživio" kao standard, vuklja se od c2d acer laptopa kao standard ali džaba kad svaga vga može imati drugačiji raspored pa ti cooling modul nije kompatibilan.

    Bilo koji laptop sa gtx grafom je sa casual gamera dovoljan