LCD 19' za obradu teksta/internet

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by peri misko, Apr 17, 2007.

  1. peri misko

    peri misko Novi član

    lijep pozdrav.

    nisam primijetio da je netko tražio monitor a da nije preferirao gledanje filmova i igranje igrica na istome. moj problem je drugačiji. treba mi LCD za duži dnevni rad.
    radio bih sa tekstom, excel tablicama i još nekim tabličnim programima, a kad to ne bih radio, surfao bih internetom. nekih 7-8 sati u prosjeku dnevno. većinom mi treba znači za posao, a ostalo, internet surfanje .

    pa me zanima neki LCD s kojim ću što manje zamarati oči, a pritom me ne zanima da bude dobar za filmove i igrice. skoro nikako ne gledam filmove preko kompa pa sam valjda time malo suzio izbor ekrana.
    koliko sam čitao, za igrice je najbitniji odziv ali ne znam kakva je situacija znači sa ekranima za prikaz više-manje statičnih slika i minimalno kretanja slike kakav je kod rada s tablicama i tako tim manje "iscrpljućim" radom za ekran.
    do 500KM maksimalno mogu izdvojiti.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav Samsung 4:3 formata slike, to sto ti trazis moze svaki monitor.
     
  3. peri misko

    peri misko Novi član

    zanima me kontrast, dubina boja, ili što već. a u tome je bar vidljiva razlika.

    daklem ako eliminiramo vrijeme odziva koje je ionako muljaža, što mi ostaje. što je bitno. načuh nešto sa TFT, MVA, da je razlika između to dvoje ali to je sve što sam čuo.
    btw, na što TO konkretno misliš, da može svaki monitor ? čisto sumnjam da neki ekran za 250 KM može isto i što i neki normalniji proizvođač s cijenom do 500 KM.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

  5. peri misko

    peri misko Novi član

    meni je to nauka, a ekranu vjerojatno nije. i ne treba mi monitor da zviždi, ali OK, hvala na savjetu, možda nekome bude čak i koristio.

    hvala na linku.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    411KM 940n Samsung... padaju cijene praavo :D
     
  7. peri misko

    peri misko Novi član

    e to je odgovor. hvala !:)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja i ovaj Sulu zna biti ljubazan prema novim clanovima foruma, ccc...
    @peri misko : moze ti sve posluzit, ali gledaj da uzmes kakav LCD sa sto duzom garancijom (3 god) i nek nije Acer ili ASUS (nisam nikad imao priliku da ih koristim, ali raja koja ih ima/je imala pravo su se na njih zalili ;)
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Vedolino sta to cujem :D Acer i Asus kazes :D
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    kazem ti, nisam ih nikada imao (imao sam do sad Philips i Samsung),ali imam par drugova koji su imali Asus i Acer LCD-ove i koji su se strasno zalili, jednom haveru je 2x crko Acer 19" :mrgreen:
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Uzmi Samsung SM940NW ili SM940BW.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Wiggeru, ne kontam sta sam mu rekao?

    Dao link i misljenje, jos da mu dam stoju za monitor.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito ne znas sta je "lijepa rjec", al to ti inace nije jaca strana..
    Cuj "wiggeru"..hahah, ok wannabe "Zahebani" :mrgreen:
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Bolan ja sam stavio 20" ACER-a ispred 24" Dell Ultra sharpa. Ko je to jos kupovao Asus-ja ga ne znam, a o Samsungu ti mogu pricati kako se kvari. Tako da ne volim globalizirat bilo sta...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobro Nani,kazem ti, nisam imao ni jedan nit drugi, imam par jarana koji su se zalili, that's all folks :wink:
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Samsung = 3 godine garancije
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samsung u Genelecu = 1 godina garancije :)
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Ko je uopshte njih spominjao :p

    Nego definitivno za to shto tebi treba kupi si 940N a ostale pare potroshi na neshto drugo :)