LCD Bravia 40"+ Asus EAH4350 512mb preko HDMI

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bavka, Jan 1, 2011.

  1. bavka

    bavka Novi član

    Dakle,imam sljedeci problem...

    spojio sam navedeni tv sa racunarom preko HDMI-ja, i sve fercera ok dok radim na XP-u.(multimedija,mkv,sve super)

    Medjutim,kad prebacim da gledam TV(telemach digitalna,onaj njihov odvratni risiver spojen scartom),pocinje neko zujanje.Nije iz zvucnika TV-a,nego negdje nazad,oko HDMI i scart ulaza. Cim iskopcam HDMI kabal,zujanja nema. Cim iskopcam scart od risivera,nema zujanja. Nebitno je da li racunar radi ili ne,dokle god su hdmi ili scart ukopcani,cuje se zujanje.Iritantno je,glupo mi iskopcavat HDMI kabal kad hocu da gledam tv.

    Stvarno nemam ideju kako ovo rijesiti. Cak sam instaliro novi firmware na ovaj tv,ali nista.

    Imate li neki prijedlog? Zamjena HDMI kabla? Bilo sta?

    Hvala i pozdrav.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pokusaj uzemljiti i komp i kabal od kablovske koji ulazi risiver.
     
  3. alen_m

    alen_m Novi član

    da ne otvaram novu temu, evo jedno pitanje ovdje, gdje se moze naci hdmi to hdmi kabal, duzina 10m, trazio sam po nekim prodavnicama ali nenormalno velike cijene, jaran je uzeo preko pika za 33 KM, ali i tamo je sad vecina kablova od 5m. I ove neke okolne prodavnice nemaju na stanju.... :D
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jaran uzimao od kineza preko ebaya rade odlično, cijena ne bih ti znao reći tačno ali mnogo manje od ovih lokalnih radnji.
     
  5. alen_m

    alen_m Novi član

    aha, hajde pogledat cu i tamo, mada nisam nikada narucivao preko njih,
    ma joj haos cijene po radnjama, tamo gdje sam uzel LCD, cijena ovog kabla je 269, pa nisam lud da to uzmem.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: LCD Bravia 40"+ Asus EAH4350 512mb preko HDMI

    Bilo u imtecu za 30-ak KM prije koju heftu,koliko se sjecam. Posto im je sajt smece,zivni pa pitaj

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  7. alen_m

    alen_m Novi član

    ok, vazi, hvala ti....

    edit: rece mi lik da nemaju, niti ce biti u skorije vrijeme :?
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Narucio sam ja 15m HDMI (ekstra velik presjek i kvalitetan kabal) sa pozlacenim konektorima (mada ti to ne znaci puno) za cca 15 KM. Ebay UK, isporuka iz Hong Konga besplatna, rok isporuke <14 dana. Kada dodjem ciku posaljem ti link na PM, koliko se sjecam ostalo mi je to u "Buying History".

    Ja sam spojio comp sa LCD-om preko citavog stana, ide DVI na HDMI (Radeon HD 4870), pici 1080p DTS 5.1 ko bonbona.
     
  9. alen_m

    alen_m Novi član

    vazi, hajde posalji kad uhvatis vremena.