LCD do 500KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dHM, Feb 14, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam ga nasao, cekam samo platu ovo koji dan ako Bog da, uzimam definitivno Phillipsa 190c 7fs, narucio ga u Plusu, 3 god garancije :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije lose, ali za manje love mozes uzeti SM-205BW.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Bolje namiri josh 59KM pa uzmi Samsung 206BW ;)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo narucio sam ovog LG-a posto ga mogu dobiti na rate to mi je nekako najbolja opcija :D nije los monitor a nije skupo...
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ja ga tabanam ev par mjeseci i jedino sto ti mogu reci da je monitor predobar, sada koliko to zvuci kada ti kaze covjek koji je presao na CRT a na LCD istinito procijeni sam......
    inace mnogo vishe mozes saznati o njemu na http://www.widescreengamingforum.com
    inace tamo raja radi review e monitora..... cak ima i ovaj lg, tamo sam nasao da je extra monitor, cak sam dobio black verziju extra....

    Uglavnom neces se pokajat. Ali koliko znam, neki dan sam vidio da je doticni monitor u NTCHS ( mercator sarajevo) 608 KM sa PDV om ;). Inace razmisljam da ubodem jos jednu ovu bebicu......

    sretno i spretno.......
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    a jebi ga 40KM a ipak na tri rate isplati se... da mogu keshirati i ja bi ga uzeo u NT-u jos 3 godine garancije...
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ovo mi je sad najpovoljnija opcija ovaj LG... narucen je prekosutra mi dolazi..
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    taj LG ima nezgodan colour banding. nije nista katastrofalno poput onih notornih Dell-ova, ali svejedno primjetno...
     
  11. maltene_niko

    maltene_niko Novi član

    sto se tice tog Samsunga 940BW cijena je 473,37KM :D i mogu reci da je predobar monitor :D
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    evo planiram i ja uzet kakav LCD do 450 KM, pa me interesuje:

    uzeti LG L194WT sa pocetka price ili Samsung 940N (oko 410 KM)?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    LG ako su tu negdje sa cijenom...
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nije mi jasno zasto ljudi kude TN panele :?
    jasno mi je da su monitori sa MVA/PVA panelima za prof. video i foto obradu..ali sam na jednom forumu citao da su monitori sa TN panelom samo dobri za igre, da za rad u office-u monitor sa TN panelom ima losu kvalitetu slike...
    treba li vjerovati ovakvim tvrdnjama?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne vjeruj takvim tvrdnjama. 10-bitni TN paneli @ 5ms su odlicni. Profesionalci ce svakako traziti nesto debelo iznad 2K KM, a uz dosta strpljenja i puno podesavanja TN se moze udesiti za Photoshop/Vue bez problema. Onda samo kao mana ostaje onih 160 stepeni vidljivosti.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    i crne boje. :mrgreen:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    crna nije boja nego akromat. :mrgreen:
    u svakom slucaju TN ima najbolji odnos cijena/kvalitet slike. da imam love uzeo bih rado Cinema Display, i vrlo rado mu oprostio onih 16ms. :lol:
     
  18. dHM

    dHM Aktivista

    @Bahamut: ako nije problem da mi kazes jel moj monitor ima TN-panel i sta mi to znaci, ne razumijem se u monitore nikako, al znam sta je dobra slika, a ovom svojom sam prezadovoljan, pa sad jel to previse subjektivno, il nije losa inace
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo ja postavio svoj monitor :D:D:D:D jao razlike poslije CRT 17'' :D:D na LCD 20.1'' :D:D:D


    jos sam pod utiscima :D:D:D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LG L204WT? :D