LCD IBM-ima zastitu...kako odkloniti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by fotostudio, Feb 27, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    eeh raja..ev ovako imam na poslu neku 17` IBM..... i kada se pali kompjuter, na ekranu nema nista,
    tek kada windows krene dizati,crn ekran sve do tada....znači ne mogu formatirati disk na ovom monitoru niti uci u BIOS, nista... ima li ikakvo rjesenje??.... i imam jos jedan problem a to je
    vertikalna zelena linija, ne treperi, vec je stalno tu....moze li se to rijesiti ikako??? hvala vam...,
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    prebaci kabl na drugi dvi izlaz iz graficke.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ako je brand IBM sa Think centrom, pritišći enter kada upališ komp,
     
  4. TnT

    TnT Novi član

    Koliko je star monitor?
     
  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    jest brand...cuo sam da je u nekoj banci njemackoj bio u tom stilu....pa kazu ima neka zastita,, da se nemogu neki podaci krasti kada se pali i nes tako....
     
  6. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    e ne znam Bogami.. a nije puno star...
     
  7. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    prebacio, i isto sve opet ;(
     
  8. fotostudio

    fotostudio Aktivista

     
  9. GV

    GV Komšija

    Ja sam mislio da ti je čitav komp IBM-ov jer sa sa enterom prilikom buta ulazi u ''recovery centar ili kako se već zove na brand IBM-u (i Lenovu)'', znači ti ustvari imaš samo monitor IBM na xyz mašini, nisam čuo za taj fol. U pogledu te linije ako postoji cijelo vrijeme na ekranu onda je otišla matrica LCD-a i tu nema pomoći.
     
  10. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    da,,, samo monitor IBM....garant si u pravu... nema veze moze se trpiti hehe. u svakom slucaju hvala..