LG 50pt81 par problema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ZiZi the strasni, Jan 10, 2009.

  1. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Posjedujem ovu plazmicu LG 50PT81 sljedecih karakteristika:
    Ugrađeni HDD 80 GB- Veličina ekrana 50'' (127 cm)- HD ready- WXGA rezolucija (1366x768)- Osvjetljenje 1500 cd/m²
    - Kontrast 15000:1
    - 100 Hz
    - XD Engine, 3D Digital Comb Filter
    - DCDi, DLTI, DCTI
    - PIP, POP - 2 tunera
    - 2 x 10W, SRS Truesurround
    - 2 x HDMI
    - USB 2.0
    - Component (480i/480p/576i/576p/720p/1080i)
    - 2 scart priključka
    - RS-232C, RGB, S-video
    - Teletext (2000 stranica)

    al imam par problema koji me more pa ako neko ima iskustva:

    1) Zaledi mi bilo koji video materijal sa USB sticka ili USB diska nakon par minuta i moram gasiti TV da bi ponovo funkcioniso (mislim da je software)
    2) Nemogu da snimim TV program na interni disk dok ne ukljucim LIVEtv opciju (mogucnost vracanja do 2h nazad onoga sta ste gledali) pa cak i kad ukljucim kaze mi na nekim kanalima (i to ne na uvjek istim) "zabrana kopiranja zbog zastite od kopiranja". Zvao sam kablovsku kazu da nema sanse da u regionu postoji nesto da kriptuje signal da se ne moze snimati
    3) I tako jedva snimljeni materijal koji ipak snimim ne mogu ga prebaciti na externi USB uredjaj mada postoji opcija u meniju koja je uvjek ne dostupna

    Inace TV je odlican sto se tice igranja WII-a (nema burnIN problema) i slika preko HDMi-a sa kompa je odlicna sto se mene tice. Jedino je tuner preosjetljiv za kablovsku al sam problem rjesio sto ukljucim liveTV i vratim sliku 2sec nazad i dobijem full digitalni divix tv program.

    hvala svima na eventualnim prijedlozima i sugestijama
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Koliko vidim imas ozbiljne probleme sa svakim aspektom elektronike na tom tv-u, nadji firmware, mada cisto sumnjam da postoji posto je to stariji tv i prenesi ga na tv preko usb sticka
     
  3. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ma brate meni ovo ne funkcionise od kako sam je kupio a servisere tesko ufatiti da ne povjerujes... i firmware trazim ima po godine i nema ga nigdje...servisne manuele sam poskidao al ne nadjoh rjesenje...
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Ako imas garanciju vrati ga, ne znam zasto ga odma nisi vratio kad nije bio ok out of box?!
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Kao sto ti nani kaze vracaj smece ako imas garanciju, tesko ces to popraviti jer nije to jedan problem nego kamara njih.
     
  6. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    ma drugovi nisam ga vratio jer sam prije njega isto imao 42pt81 koji je radio extra pola godine i onda je poceo na pola ekrana da izbacuje zelene pixele... zvao servis i bez rjeci je zamjenjen (respect)... posto sam bio stvarno zadovoljan sa ovim HDD fintama a i PIP mi treba a i USB mi je neophodan prije pola godine mi je ovaj bio TOP i uzmem uz doplatu 50-tku... al eto sve ono zbog cega sam odabrao taj model mi ne fercera a bilo mi bezze da peglam servisere koji su se rega pokazali kontajuci da cu ja rjesiti problem sa firmwareom ili nekom budalastinom al bezuspjesno... nista zamjeit cu ga onda za neku zajebanu (al to ce vec Nani da odluci)

    zivili vi meni
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Ako kod njih mozes samo zamjenit LG za LG, reci kakav je to nacin da 2 televizora koje uzimas ne valjaju, trazi pg6900 bez ikakvog nadoplacivanja!
     
  8. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    extra izgleda ova pg6900 http://www.youtube.com/watch?v=Aamh7C5xopI

    ako dodje do zamjene imam mogucnost da izaberem televiziju iz tehnoshop-a, a kolko znam oni drze i samsunga i ostale pored primarnog LG-a, a cijene mi televiziju koliko sam je i platio tako da je sasvim korektna opcija

    ako imas jos kakvih pametnih javi... a i ja javim kakav je ishod desavanja samo da se vratim u SA pa cu vidjet sa serviserom sta cemo
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Predlozio sam ti pg6900 zbog diska i mogucnosti internog snimanja. Slika je stelarno bolja od PT81.

    Javi novine kako se situation bude razvijala.
     
  10. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Evo jos nista nisam napravio... bio sam van BiH neko vrijeme a za to vrijeme je i skroz crkla.. nema na ekranu nista (kao da je nisam ni upalio)... zvao sam ih 30 puta pa eto valjda ce je u ponedeljak nositi na servis... i javit ce mi navodno oma jel ide na zamjenu ili ce je napraviti... sad imam dobar radio posto radi ton fenomenalno... javim sta je bilo dalje
     
  11. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Evo odnesen je tv u servis i javljaju iz servisa da je napravljena "hardverska prepravka" i da je slika dosla... testiraju reprodukciju materijala sa USB-a i pokusavaju da snime materijal al sa NOVE bezuspjesno... E sad je krenula prica da je fol signal los pa da nova stvara probleme itd... al nije jer sam pricao sa tehnickom sluzbom nove i nemaju oni opciju blokade za TV... i HS kaze da je nemoguce... a i komsija ispod u zgradi ima 42" istu tv i radi sve normala... a u medjuvremenu mi se desilo i par puta da u TV nesto jako PUKNE i ugasi se pa moram cekat 5 min i upalit ga ponovo... al eto nista od toga im se nije jos desilo... Kaze on na kraju kad sam sve objasnio da ce TV vjerovatno ici na zamjenu jer nemaju ni djelova ni firmware niti bilo sta za nju... zeznuto mi je sto su sve ostalo vjestice problemi koji se pojave ili ne bez ikakvog pravila al ja mislim da zasluzujem za 3500 KMica TV kojem rade sve funkcije koje intenzivno koristim...
    STAY TUNED
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako budes mogao, radije uzmi nesto jeftiniji Panasonic ili Samsung nego da dobijes isti natrag...
     
  13. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Najnovije vjesti od jutros su da je reprodukcija video materijala sa USB-a pala i pokazala se greska u servisu... Majstor je rekao da za zamjenu TV-a mogu samo preko sefa servisa... On jos jedino sto moze da uradi je da naruci mainboard iz madjarke i da ga promjeni sto je i uradio... noviji firmware ne postoji od mog koji je trenutno u TV-u... doci ce ploca za 5-6 dana pa cemo vidjeti hoce li se popraviti situacija mada po onome sto sam saznao od poljaka i madzara tesko pravo... a isti natrag ne dolazi u obzir ako ga ne poprave... ma nikakav sa ovim naprednim tehnikama... cak kontam da uzmem i novac nazad s obzirom da me pravo pocela nervirat ovo...u godini dana 2 LG TV-a mi crkavaju... ovaj majke mi nije od pocetka radio kako treba... ne mozes uzet tv vise ko prije pa da ti bude 10 god minimalno... sve je neka brza ruka... toliko brzo izbacuju nove modele da uopste ne mogu da pofataju ni djelove ni znanje...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih definitivno uzeo novac nazad i uzeo Panasonica. :)
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Normalan potez, ne znam sta se mislis, uzmi novac i zdrao djaci!
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    DA je tako stevie bi davno kupio TV nego je problem u tome sto treba "daj novac" i zdravo djaci :wink:
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Nisam govorio o Stevie vec o ZiZiu the strasnom.
     
  18. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ma odradio bih tu opciju al kontam sve na finjaka... sta cu kad sam gradsko djete pa sve nesto fino posteno kulturno... a koliko znam i nemam pravo na tako nesto s obzirom da imaju mogucnost nabavke i promjene navodno ne ispravnog djela... mislim da je po zakonu 45 dana rok za osposobljavanje uredzaja i 10godina nakon prestanka proizvodnje moraju biti osigurani rezervni djelovi (ispravite me ako grjesim)... Sad ako kazem daj pare nemoj da vas ispresavijam on se moze pozvat na to da je pravi i da je tek par dana na servisu... stim da nisam dobio nikakvu ni potvrdu da je na servisu... to bi trebao otic uzeti... Cak sam i na kafu nudio samo da je zamjene za neku drugu plazmu jer znam da ce me ova handrit... al ovaj serviser kaze da moram nac nekog glavonju iznad... e sad nemam nikoga u Stanicu od zajebanih likova ako ko ima dacu mu na kafu 100-200KMica da mi odobri zamjenu... a onda bi uzeo neku koju nani kaze al ne LG... ima kod njih i ostalih proizvodjaca nije samo LG... Prosli put sam mogao zamjeniti za bilo koju u izlogu bez obzira na marku...
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Vidjet cu sa Amirom Krivosijom da ti to sredi, nista ne obecavam.
    Ostavi svoje ime i prezime ovde.
     
  20. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ermin Delija
    50PT81
    31.03.09
    Serviser koji radi na njoj se zove Mate
    Direktor servisa je Davor