LG CD RW HL-DT-ST CD-RW GCE-8520B

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pentium4-athlonxp, Jun 24, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E vako od jutros win mi nikako ne prepoznaje pisac.

    Kad palim comp pise cdrw hl-dt-st ....... i pored toga asusov cdrom i hdd znaci normala kad udjem u win nikako da proradi.

    Odem u Control Panel i tamo system-device manager ali i pojavi se sa sa iksom preko znaci prekrizen je. Kad i to kliknem kaze mi:

    This device is disabled. (Code 22)

    Click Enable Device to enable this device.

    i imam ja dole enable device i kliknem tu dobijem slijedeci tekst:

    The following device is disabled
    HL-DT-ST..............

    Devices are normally disabled if they are not working properly or causing a resource conflict. You cannot use a device when it is disabled.

    If you would like to use this device agaiin then you will need to enable it. Click next to enable device, or click Cancel to leave the devoce disabled.

    I sad ja kliknem next i onda slijedi tekst:

    HL-DT-ST..................

    Windows was not able to enable this device.

    Koja mu je znacka mozda ovo resource conflict jer sam bas sinoc instalirao logitech opticki mis ali nevjerujem da je do toga jer sam skidao logitecha i vracao onaj stari koji nije bio opticki...

    POMOC::::C:C:C:C:C: :cry:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    probaj ga ukloniti potpuno iz cp-a, iskljuci power na tom drugom cd-romu i stavi lg-a na master pa onda ponovo bootaj..
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    evo vako sam uradio sve ono sa asusa sam prebacio na lg, napon, i prikacio ga na master.

    Ista greska i dalje o cemu je rijec nije valjda da je optisao u vjecna lovista
     
  4. Esh

    Esh HWB

    da li ti ga xp prepozna pri bootanju (nakon sto si ga uklonio iz cp-a i restartovao pc)? cisto sumnjam da se radi o puta ka valhalla :)
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    kako mislis da ga uklonim iz control panela.

    kad tek upalim racunar i pise ono procesor pa dolje ispod detecting ide drives i onda tu sve normala ispise, maxtor, asus, i navedeni lg.

    Medjutim kad udjem u win i odem my computer samo imam HDD i asus.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    odi u device manager i pogledaj da li je drive tamo prepoznat, ak je onda ga uninstaliraj i nakon restarta bi ga komp trebao prepoznat... ako ga uopće nema tamo onda reinstaliraj windoze, jer ako bios ispravno prepoznaje drive, znači da je do windowsa.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Samo da pitam, onako usput. Jesi li mozda instalirao one nVidia drivere za IDE?
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Da! Da nije do njih?

    Ali radilo je do eto utorka a instalirao sam ih davno prije 2 sedmice.

    Mozda je fakat to jer ste me upozoravali na njih i bas na ovaj IDE hehehh mozda je do toga?
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Evo ga momci proradilo je na ono uninstal i ponovno detektovanje.

    Ja sam za svaki slucaj reinstalirao drivere 4.24 a mislim da je ovo zbog njih ali necu ih deinstalirati mocan ovaj nvmixer pa mi se neda.

    ZAHVALJUJEM SE JOS JEDNOM!!!!!
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa imas opciju da ne instaliras IDE drivere, a sve da se ostalo instalira.