LG P700 dekodiranje

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Benq, May 3, 2013.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Dobit cu za koji dan ovaj telefon , kodiran je na neku stranu mrezu , ima li mogucnosti da se uradi custom rom i da ga tako "dekodiram" da mogu koristiti BH karticu ?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    LG telefoni su najjednostavniji za otključavanje. Idi na eBay.co.uk i potraži radnju koja prodaje ključeve na osnovu mreže i IMEI-ja. Cijena je oko 2-4 funte.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Znam za tu opciju , al mene zanima moze li se to uraditi sa custom rom-om ?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno moras promjeniti firmware/kernel. Rom se "instalira na njega". Znaci koji god rom stavis ostat ce isti firmware tako da romovi bas ne otljucavaju telefone. Sa druge strane, ja sma promjenio firmware radi fastboota i instalirao na "stotine" romova ali je telefon i dalje zakljucan na telekomu. Neka ti neko preciznije objasni sta se "edituje".
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mijenjanje rom-a i kernela u vecini slucajeva ne mogu otkljucati telefon. Ima nekih root aplikacija za to, ali koliko mi je poznato, to radi samo na Samsung telefonima.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Hvala vam na odgovorima , ipak cu u ponedeljak otici u servis i dekodirat :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemoj bit' lud pa placati 20+ KM za nesto sto mozes za minutu sam uraditi za 4-5KM. :)
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Jel ti problem da mi das direkt link tog sajta za otkljucavanje LG-a ?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  10. Benq

    Benq Komšija

    Hvala drug :)
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    e da ne otvaram novu temu, stara mi se žali na LG KP500. znaci kad ga ukljuci, i dođe do dijela gdje se unosi pin, odmah se gasi mobitel. i tako neprekidno. do cega bi to moglo biti?

    evo sad gledam, i samo se pojavljuje logo, i iskljuci se odmah.

    hvala.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

  13. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    ma evo proradio je