Linux za sve

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by tux_, May 15, 2008.

  1. tux_

    tux_ Aktivista

    Pozivamo sve korisnike Linuxa i one koji bi to željeli biti na manifestaciju "Linux za sve 2008" koja će se održati u Sarajevu 17. maja 2008. Program manifestacije je zabavno/edukativnog karaktera, sa (mini) prezentacijama, "installfest-om", te workshopovima za zainteresovane posjetioce.

    Datum održavanja: Subota, 17. maj 2008. Od 11:00 do 16:00.

    Mjesto održavanja: ETF Sarajevo, novi (mali) amfiteatar - ETF-MA i učionica S0.
    Karta
    (ulaz u Kampus je sa sjeverne strane, iz pravca ulice Put života)

    Ciljna publika: Kao i prošli put, želimo okupiti i buduće i "stare" Linuxaše na jednom mjestu.

    Posjetioci se mogu prijaviti na http://www.linux.org.ba/linuxzasve/2008/

    Program:

    * Kolekcija proljeće-ljeto 2008

    I ovo proljeće nam donosi nova izdanja popularnih Linux distribucija. Predstavljamo vam one najpopularnije (Ubuntu, Fedora, Mandriva). Dokažite čitavom svijetu da je ona baš ta, jedina prava linux distribucija, sve ostalo su nepoznate afričke riječi.

    * Install party

    Obradujte vašeg gigabajtnog/gigahertznog ljubimca sa novom Linux instalacijom iz proljetne kolekcije.

    * (Windows) Refugee Camp

    Survival obuka za MS Windows izbjeglice. Nalazite se na pustom ostrvu, a Windows je ostao kod kuće. Šta koristiti za otvaranje konzervi?

    * Can't hear you!

    Multimedijalni workshop, od konzumacije do kreacije muzike/videa. Muzikom protiv buke.

    * ULK - budi i ti jedan od nas

    Zašto je ULK moj najbolji prijatelj? Da li će moje članstvo u ULK-u spriječiti glad u svijetu? Najbrži put do Linux nirvane.


    Više informacija: http://wiki.linux.org.ba/Eventi/Linux_za_sve
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Sto ga i ovi momci pretjerase u "kreativnosti" :)
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sva raja iz ULK su ok .... malo me nekad prepadaju sa emotivnim ispadima i nekim tikovima al su ok.
    Ako nista manje su nafurani od Microsoft udruzenja BiH :)

    Ja bih iskreno volio vidjeti jedan .... bilo koji tv tuner ... da neko od linux guru-a nachera da radi ... naravno na linuxu
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ako budem imao slobodnog vremena, doći ću.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    E ako budete nosili laptope makar stavite na mute jer ako i ovaj put budem slusao " e linux ti je bolji jer. ......."

    ja se odo i formalno uclaniti
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ako budete poklanjali Vistu eto i mene.