Lite on monitor.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Inzinjer, Sep 16, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hej naletio sam na nov monitor LITE ON 17 '.

    220 KM sa porezom.

    Jel ko kad vidio ovaj monitor.Isplati li ga se uzeti.

    Jel dobar ili ružan?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    cuo sam da su lite-on przila dobra (makar to nije mjera), al za monitore nisam... za tu lovu, a vjerujem da je 220km oko 100-120€ mozes kupit (cisto pristojnog) samsunga 753s (mislim da se tak model zove).
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Inzinjer: Sto se tice monitora "LITE ON 17 ' ja sam ga imao i vjeruj mi nije nesta u sta god ulazis nestane slike pa nakon pola , mozda i manje krene tj. isto kao da monitor nesta slika .

    To mi je islo na zivce a nadam se da tebi nece.
    Sto se tice Samsunga rekao sam da ga ja sada imam i SUPER je - ODLICAN za 300 KM dobijes samsung 753 DFX- Flat<<< kao u mene :wink:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    753s je jeftiniji od tvog dfx-a, radna rez mu je 1024x768 @ 85Hz, nema totalno ravan ekran i cijev mu nije (ja mislim) diamondtron ko na tvom, tocka je veca (0.23>0,20 na dfx)... al za te novce pouzdano i dobro radi, vjerovatno puno bolje od lite-on modela.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    PUNOOOooo !

    I doplata jos nekih 80 KM za Samsung nije Ogromna a kvalitet je punooOO bolji. :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    opca preporuka je uvijek na strani dfx ili mb modela, bilo to 753, 755 ili 757... ovisno o financijama i (realnim) potrebama visih rezolucija. samo kaj 753s kosta negdje koliko i ovaj lite-on model...
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Aha

    Lite on je 210 KM. (sa porezom).

    Sasmung (neznam koji ali nije falt ali je zadnaj serija prije flata) je 280 km.



    Kakav je sad taj Lite on.Sad ste me naveli na razmisljanje.

    Hm.koji da uzmem.Znači kažete da ne uzimam taj lite on.

    Al znate frka mi je , trenutno nemam tih 70 KM da dodama bez računara sam poludio.

    Šta sad?
     
  8. Esh

    Esh HWB

    lol sta je sad ovo svi imaju samsung 753s ? (count me in): )

    u vezi lite-ona, imao sam prilike raditi samo na njihovom 15" lcd monitoru koji je bio dosta dobar tako da ih ne mogu odmah popljuvat: )
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Super

    Ej hvala malo si me razuvjerio.otec je vec kupio taj Lite on , sad mi javio.ja sam na poslu do 10 pa vecersa cu sve spojiti i sve pretabiriti.veceras cete dobiti rezlutate i sve podatke o mom računariću....jedva čekam.hvala enise na podacima,hvala svima koji su bili uz mene kad je bilo najgore.hihih.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemam ja :D . Ja imam AOC 7KLR i super mi je monitor (iako bi kupio samsung da ga je bilo kupit :wink: )
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    e nemam ni ja... 15" philips 105B, ma ocu vise 17" majku mu... :cry:

    inzinjer, uvijek smo uz tebe kad je najteze! :D
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Ma svi smo uz tebe :wink: ( valjda ) :?:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    opaaaa tepsija nesto jaaako sjaji ispod tvojih postova... da to nisu nove komponente :D :D
     
  14. Pinky

    Pinky Aktivista

    I?

    Valja li taj Liteon??
     
  15. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ok je,

    I više sam nego zadovoljan.Monitor je najprije proizveden 20.07.2003 , beba je još uvijek.

    17', lijepog dizajna, lijepa i čista slika.

    Ne stvara probleme . Frekvencija do 85 Hz.Na jačim rezama npr.1xxx x 1xxx naravno frekvencija je manja.

    Sve u svemu , solidan monitor.e da ga se može kako klokoat.hihihihi.
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Naprimjer ???

    osim ove ATI !
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Ok je,

    pa ako ne radi na 1024x768@85Hz, onda je to stvarno tuzno... daj provjeri to jos jednom :!:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    nisam ja ni znao za p4 i to... :oops: znam da je netko kupio nes novo, zamijenio sam te sa inzinjerom... isprika.