Logitech G51 @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Feb 10, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Iako hardcore audiofili imaju obicaj da pljuju na sve zvucnike koji imaju veze sa PC platformom, mi "normalniji" smatramo da postoji izvrsna ponuda i bez 100kg bukovine :) Shalu na stranu, ovaj put donosimo recenziju Logitechovog G51 sistema koji je namijenjen igracima, no u isto vrijeme je cjenovno pozicioniran izmedju par modela iz Z serije. Vrlo zanimljiva recenzija za one koji su spremni na ulaganje..

    Citaj ovdje: http://www.hardwarebase.net/recenzije.p ... u_stranicu
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Dog na limitu kao i uvijek [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, da su bar ugradili DAC, makar jednostavniji nego na Z5500, zvucnici bi bili puno bolji izbor. Ovako su mi blizi X530/X540 nego Z5500.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda ne bi bili 400KM, mada su i ovako skupi.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i kazem, skupi su kad za 400KM ne dobijes niti bilo kakav DAC. Z5500 su 650KM, dok su X530/X540 oko 150KM. A uvijek imas i Z5450 koji su jeftiniji od Z5500.

    OK, jaci su od X540, ali feature-wise ne nude nista sto bi me privuklo. Radije pljunut dodatnu lovu za Z5500 nego za bolju zvucnu. I opet sa Z5500 i integrusom koja ima bilo koaksijalni, bilo opticki izlaz dobijes bolji zvuk nego sa G51+kakva X-Fi ili sta vec. E sad, kome treba EAX (pr0 gaymer anyone?), ovo i nije los izbor, jer se EAX moze dobit samo kad se zvucnici analogno spajaju.

    My 2 cents.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Popunjavaju prazninu izmedju X530/X540 i Z5450/Z5500. BTW prema Z5500 su nesto skuplji od 650KM. Mozda mislis na CRO cijene, no tamo su i G51 jeftiniji tako da...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cek, koliko su kod nas Z5500? Ne znam ni gdje da gledam, znam da ih u Tuzli nitko nema.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    700KM u ingelu, skoro 800 u comtradeu.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, tek sad vidim. U plusu su slicno - 766KM. LOL, a meni bilo puno dat ~490KM za njih. OK, mozda zato sto mi ne trebaju. :lol:

    Na kraju, imas pravo. G51 za 400KM se isplati, kad su (ovdje) Z5500 700-800KM. Ipak prevelika para.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    400km za zvucnike se ne isplati.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve zavisno od potreba .... to ti možda gledaš sa svog gledišta pa ti nisu potrebi neki malo "jaci" zvučnici.

    Ali ima ljudi koji se malo profesijalnije bave muzikom pa ce dati 1000KM jer im je to primarno.

    Ali opet ima i ona poslovica "Nemam para za jeftine stvari".
    Možda je stvarno bolje skupiti love pa kupiti nešto malo skuplje i da budeš zadovoljan. (Nije to CPU ili GPU da se mjenja )
    A dadneš malo para, a nit si zadovoljan , a stalno bih mjenjao......na kraju još više potrošiš.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Oni koji se bave malo ''profesionalnije'' zvukom ne kupuju logitech zvucnike.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A zavisi.....gledam dosta , dosta raje se odlučuje za Z5500 + X-Fi Platinum....ne može da bude loše.

    E sad neznam koliku potrebu ima neko da kupuje zvučnike od par kilovata.
    Osim ako ih nečeš koristiti za koncerte :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Nema to veze kilovati i kvalitet zvuka. Z5500 kao i X-fi spada u opremu za igranje i ne zanosi se da je to nesta ekstra. Ekstra je za igara i filmova, slusanje muzike nije domena kompjuterskih sistema.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ali je idealno za neku univerzalnu upotrebu.
    Imaš ti profesijonalne "skupe" opreme kada se neko želi profesijonalno baviti muzikom.
    Ali ne isplati se to nekome ko koristi računar i za slušanje muzike, za filmove i za igranje igara.
    A isto tako Z5500 sa X-Fi platinum je isto tako dobro i za nekog ko se bavi muzikom , a da ne mora davati posebno pare za prfesijonalnu opremu.

    Z5500 dođu kao univerzalni zvučnici koji su solidni za gotov sve.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Šta je bolan idealno? Zvučnici od 800km i zvučna od par stoja? Za tu lovu možeš uzeti pro sistem sa jajima. Btw oprema za slušanje muzike briše patos sa igrama i filmovima, dok gamer Pro ultra oprema to ne može :smt002
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jah, sto bi ja davao 2x vise love za Peavey "snagatora" s lampama kad to isto moze uraditi plasticni Logitech. Please... :roll:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    renno logitech 5500 je za ikakvu vjerniju reprodukciju (pogotovo stereo) goli qrac da prostiš na izrazu i to it kažem upravo zato što ih imam, a prije njih sam imao sistem u kojem je samo stereo integrirac vrijedio ko jedno 3 z5500 setova.

    z5500 je glasan, fun i integriran... to su njegove prednosti.

    za obradu muzike nemam ti šta reći... ozbiljan projekt kreće od skupe zvučne obično sa xlr ulazima/izlazima, vanjskih dac-ova, pojačala, xx-kanalnih mixera, vrhunskih monitora etc.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Upravu si....stereo je shit....i ja ih sam imam.....
    Ali 5.1 zvuk je vrlo ljepo docaran u filmovima, igrama, etc.. što ne možeš dobiti sa nekim "skupim" stereo zvučnicima.

    Ne kažem da spada u profesijalne zvučnike....ali su jedni od najuniverzalnijih jer imaš na njima i coaxialni i optički i analogni ulaz što je vrlo praktično za računare, kučna kina, konzole itd...

    Ovi zvučnici su ipak neki vrh za razliku što danas možeš viditi da raja vuca neke MS Industrial zvučnike od 4000W što ustvari nije ni 50W RMS snage.

    Naravno da ima vrlo zahtjevnih ljudi kojima ovi zvučnici nisu ni mid-end...nekom je to samo hrpa plastike....
    Ali nema nas baš toliko puno kojima treba odvojiti par hiljadarki na zvučnike i pojačala.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tema je izgleda o svemu osim o G51 zvucnicima.

    5.1 je govno/smece/shit ali dobro je za odgledat pokoji film i to je to. EOD. Za igre? Jedino pr0 gaymeri furaju 5.1, naravno uparenu sa Fatality zvucnom. :lol:

    Za muziku, moj sistem odere Z5500. A da ne pisem sad sta imam, nije nista specijalno.