Logosoft snizhenje =)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by d0ga, Sep 16, 2004.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

  2. Shenron

    Shenron Komšija

    hehe...1mbit dl i 1 mbit upload. Zakon. Samo sto su limiti jos uvijek mali.
     
  3. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Djabe taj1 Mbps ul kad ima limit :lol:

    Opet ADSL bolji...jos ako uvedu lokalni saobracaj, a hoce... :wink:

    Podigli su limite do maximuma sto mogu (pitanje mogu li, vidjecemo hoce li i to izdrzati :p)...a to je 6200 MB DL prometa pri pridrzavanju ->dnevnih<- limita :lol: ...dok je kod BiHneta 9 GB mjesecno za najskuplji G paket... :)

    A tu su kod BiHneta jos MAX flat paketi (istina skupi ali tu su :p), pa neogranicen upload za sve pakete...samo jos da lokalni uvedu...a sad poslije ovih LOL cijena hoce 100%... 8)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    kad vec spomenu lokalni saobracaj, bihnet ce isto uvesti za potrebe game servera prije svega..
     
  5. d0ga

    d0ga Aktivista

    za bihnet vaze njihovi lokalni serveri tj tucows u game serveri p2p se racuna u limit kao internet


    e cijene mogu reci bolje su najbolje poredjenje je m paket 2.5gb za 42km a u bihnetu 3gb za 60km


    sad ce lol i link najvjerovatnije prosirit...

    tako da je za mene lol josh uvjek najjaci ISP ;]

    a vi ADSLashi ... enjoy .. =) dok jos mozete .

    vidichete kad bude 10-20 hidaljada korisnika kako ce vam suprer bit =)

    ajd pozdrav
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jah :mrgreen:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Nije ni bihnet valjda toliko glup. Imaju mogucnost da prosire link, a to ce najverovatnije i u radit. Bar se nadam.
     
  8. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    LOL...d0ga...nemoj lupetat ko martin po diviziji :lol:

    Nemoj se ti brinuti za BiHnet i BiHnetov vanjski link, i nas "ADSLashe" :wink: ...brini se az LOL,...jer...heh...novi voyager paket oslikava trenutno (a i u skorijoj buducnosti) stanje u LOLu i sta oni mogu :p

    Gdje je LOLu poredjenje za 9G paket?

    A i 5G paket za ADSL je bolji od voyager/magelan paketa...

    ADSL 5G: 5 GB, 87 KM (a ako se otkupi modem - 77 KM)

    BIP/KIP voyager/magelan: 4 GB, 75 KM (a ako se otkupi oprema - 66 KM)

    Znaci za 10 KM jeftiniji BIP/KIP ali zato sa 1 GB manje saobracaja...+ sto je upload neogranicen kod ADSLa...

    A naravno, jos se ceka da BiHnet uvede i lokalni saobracaj, i ako se to desi ( a hoce :p) onda ne treba ni porediti ADSL sa BIP/KIP... ;)

    Onih 6200 MB downloada na voyager/galileo, pri pridrzavanju dnevnih limita (LoL, nije cak ni mjesecno :roll: ), je maximum za njihov najjaci i najskuplji paket... :p

    Inace, koji je razlog sto nisu ponudili neki 3. paket, sa npr 9-10+ GB DL...ili vise povecali na voyager/galileo paketima dl ? :roll:

    A BiHnet nudi 128, 256, 384, 512 k flatrate pakete za ADSL...istina veoma skupi...ali su flat i tu su...nekome ce sigurno odgovarati...isto kao i 9G paket...

    BiHnet ide sigurno, polako...novi paketi su 3 puta bolji od starih u pogledu limita, a jeftiniji od starih dosta, i + duplo vece brzine, i to je za sada extra a ice i na bolje...a nista na stetu stabilnosti, rada itd. ni u jednom momentu :p

    A i upravo ovih dana BiHnet radi na prosirenju linka...iako nije bilo nikakvih opterecenja, barem ja nisam osjetio nikakvo 8)
     
  9. d0ga

    d0ga Aktivista

    neka neka...brinem se ja i za logosoft i za vas monopolistichke shupke.

    dok ima konkurencije biche dobro =)

    a za stanje u lolu:
    trenutno je sad vrlo dobro i biche ako Bog da josh bolje ..

    za stanje u bihnetu:
    danas sam bio kod prijatelja, gledao kako to sve ide,fino sve nema sta,download brzina 8kbit/s .. skidali sa servera na kojem je brzina 2mbita,

    to za lokalni che bit extra,ako ga uvedu."ako" nakupite 10 hiljada korisnika .. biche vam extra..


    dosta vise ovog copy/paste sa drugiH foruma :shock:

    i ja i ti :D
     
  10. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    hehe :D, ma ja... :) :wink:
     
  11. d0ga

    d0ga Aktivista

  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe...pa ako i LOL dobije puno novih korisnika pozdravi se sa velikim brzinama :p
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    Kakve ja koristim imam od ovoga ? :|
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Isto kao i ja. 8)
    Nikakve. :?
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    Ajmo mi kupit ćevapa i hljeba i negdje pored Neretve da se ZARAKIJAMO :lol:
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Dogovoreno :).
    Ja donosim rakiju. Domaca. Sljiva i travarica :)
     
  17. abasi

    abasi Aktivista

    E jeb ga...

    imam ja i Kruske domaca :D

    a sta si ti majke ti mislio da cu ja cevape kupiti sam = :|
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    :roll: neee 8)
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    Dobio si onoliko ves masina koliko mozes ponijet :mrgreen:
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma nijeeee.....:) :alien: