Lose vijesti za nas i Windows platformu...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Peacemaker-HS, Mar 24, 2006.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Previse, ali nadajmo se da ce se stvari popraviti.
    I sam Microsoft zna da nemoze izbaciti OS koji trazi 2 GB RAM-a.
    Linux... tako blizu a tako daleko :lol:
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jesam. Vistu sam već koristio. Neku tamo prabetu.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    Heh na VISTU ce preci imam osjecaj za jedno 2 godine kada budem imao comp. sa 64-bitnim procesorom i 2GB DDR-a
     
  4. wacko

    wacko Aktivista

    Ma joj uzmite Suse 10.1 uskoro ce izaci, kazu ljudi bice sto puta bolji od Viste :mrgreen:
     
  5. Guest

    Guest Guest

    ma ko kaze ba....

    Svi znamo da Vista ima najbolje najave i vjerovatno ce tako i ostati
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    Svi hardcore linuksaši :smt066
     
  7. -aMiR-

    -aMiR- Novi član

    Ipak jos se nista nezna

    ali kako je peacemaker vec rekao kad tad ce nas natjerati da koristimo vistu
    sad trenutno ima more programa koji bez xp nemozes pokrenuti,

    odlicna poslovna strategija microsoft-a i co. koju ce i u buducnosti primjenjivati,
    kako bi oni inace bili toliki gigant :mrgreen:
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ma dok ne izade windows koji ce raditi na nekoj solidnoj masini i sa prosjecnim ramom npr. 1Gb ja ostajem sa Xp-u.Meni ovaj sadasnji Os odgovara,nemam nikakvih problema sa njim.ZA MOJE POTREBE DOSTA :D
     
  9. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ni ja nisam bio zadovoljan s windows operativnim sistemom dok nisam pogodio prave kombinacije. Cak sam malo i linux koristio. Sada s ponosom mogu reci da mi racunar radi savrseno. Imam Windows XP SP2 instaliran (direktno s CD-a). NOD32, TuneUp utilities 2006 i s vremena na vrijeme pokrenem ad-aware se pro. Iako imam hrpu stvari instaliranih za dizajn, obradu zvuka i videa, jednu igricu..., stvarno sam zadovoljan radom racunara. Samo ne vrsim windows update jer mi je par puta malo usporio sistem zbog toga. Par puta sam skinuo samo Critical update, a ovo ostalo ignore. :D
    Moja preporuka je instalirati windows xp sp2,nod32,ukoliko imate adsl onda windows firewall, i imati tuneup 2006 i ad-aware se pro. I mjesecno skenirate sa ad-aware i mozda tune up. Sve ce raditi perfect.
     
  10. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Kakite svi, Vista je u BETA-i, neMrete nista sigurno reci dok ne izadje finalna verzija.

    A ja cu kakva god bude instalirati odmah Vista finalnu verziju, lahko ju je izbrisati.
     
  11. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Koristim istu kombinaciju programa i sve radi perfektno.
    Na Vistu cu preci kada nove verzije programa koje koristim budu davali bolje performanse na njoj nego na Win XP.
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Windows XP SP2 radi ok.

    Mada evo 4 dana sam instaliro i suse 9.3 i nije tako los samo da ima vise soft podrske.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ko se računarom ozbiljnije bavi zna da nikada ne treba da žuri. Ne mijenjaj ekipu koja pobjeđuje. Eh druga je priča kad su produžeci, onda moraš, vrijeme te natjera.

    Filozofski prevedeno ono što vi trubite čitavu temu.

    Ja se toga pridržavam, dugo sam koristio 98-cu, XP nisam odmah instalirao. Tako će biti i sa Vistom, najvjerovatnije, ali eksperimentisanje nije na odmet, ako vrijeme to dozvoli...
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ma i ja cu instalirat Vistu pa sto kaze @zasto_pa_zato lako ju je izbrisati :D
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako se ima vremena sve je lako.
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    Prvi level FEARa ne bi glatko radio ni na 800GB RAMa, los primjer, cisto sumnjam da to ima veze s Vistom :lol:
     
  17. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Kako kome :)
    Salim se. Kontamo svi da ce M$ raditi optimizaciju ali je pitanje koliko uspjesno?

    Ovo kazem zato sto je ovo druga ili treca beta. Ne vjerujem da se bas toliko moze popraviti, samo se nadam da me M$ iznenadi...
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi moze se popraviti 20-30%, ali 100 ili 150% tesko.
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako je nemoguće ne znači da ne mogu to ostvariti.
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Microsoft je multi milijarderska kompanija, to ti garantuje da ce sve biti uredu, samo nek ne bude nekih zastita da mi Bosanci nemoramo placati puni iznos od 200-300KM i sve ce biti OK, ram ce pojeftiniti, a ovaj sistem ce ionako biti namjenjen za novije sisteme Intel Conroe i AM2 socket, Vista mora biti zahtjevna da bi se iskoristili takvi sistemi, proizvodjacima hardware-a i software je cilj da nas oderu, a mi smo ovisnici o kompjuteru i nemozemo si pomoci,

    Pare na sunce i po jos 2GB rama u prodavnicu :D