MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jebes ti nas malo aaa? :D

    Hoce li biti prodaje trenutnih komponenti?
     
    heroic likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma heroic prekuco

    Sent from my Huawei P30
     
    heroic likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Samo sa dobrim namjerama :D

    Pa mislim da cu sve prodavati osim monitora, napojne i mozda ovog SSD-a od 960GB.
     
    bhd likes this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ja da sam na tvom mjestu, ako vec hoces Intelovu platformu i ultra high end, uzeo bi i9-10900K sa Asus Maximus XII Formula i 32GB rama. Ovo bi te drzalo super i ustedio bi par hiljada maraka dok ne dodje Intel sa 7nm ili 5nm i dok DDR5 ne bude mainstream. To bi ti bile neke dvije godine, mozda i manje i onda bas poludit sa next gen. platformom i ici na maksimum na koji ides sad.
     
    Last edited: May 2, 2020
    Aldiin likes this.
  5. heroic

    heroic Komšija

    Pa 10900K jos nije izasao i samo je 30% bolji od trenutnog 9900K, dok je 10980XE ipak skoro duplo bolji, pogotovo ako bude fin primjerak pa bude mogao i neki jaci OC na vodenom hladjenju. RAM vec imam 64GB :D Cekajuci "iducu" generaciju necu nikad nista kupiti, a trenutno imam nafaku sto se posla tice, ako ostane sve isto, moci cu i za te dvije godine opet mijenjati.
     
    edgsi, forzamilan, Vedo and 1 other person like this.
  6. heroic

    heroic Komšija

    Komponente su pocele da stizu :D

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    edgsi, Picoooka and forzamilan like this.
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam isti!


    Ćilim :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    zippoo, edgsi, Neraa and 2 others like this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja :) fakat :)

    Sent from my Huawei P30
     
    heroic likes this.
  9. heroic

    heroic Komšija

    Evo na tviteru se raja smije dekici na podu ispod stola :D :D Dosadilo mi biti u carapama/papama cijeli dan, provodim 12-16h dnevno za tim stolom, nema sta tu ne bude tokom dana.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ooooo SHIIITTTT :D
     
    heroic likes this.
  11. Neso

    Neso Komšija

    Jesi li to na kilu RAM kupovao :D
     
    heroic likes this.
  12. heroic

    heroic Komšija

    128GB zive vage :D
     
    Neso likes this.
  13. heroic

    heroic Komšija

    Evo brzinski poredjenje izvana C700P i C700P Black Edition. Unutra ima vise razlika, Black Edition ima cover samo dole za PSU i puno ljepse izgleda, staklo ima bolji efekat, vise ce se vidjeti komponente, te cu slike kad bude sastavljanje, sad nemam prostora za manevrisanje.

    Kod trenutnog kucista ovaj vertikalni cover naprijed pokrije komplet rezervoar i dijelove ploce, ovisno od ugla gledanja.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Reventon and Qler like this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da se ima kakvih ludih para dogovarali bi se za to staro :)

    Sent from my Huawei P30
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Stigao i monitor...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Svidja mi se kvalitet izrade, dosta je bolji "feel" u odnosu na PG348Q, iako su skoro pa identican model sa neznatnim razlikamama.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta je bolje od jednog high end pc-a? Dva high end pc-a naravno :)
     
    zippoo and heroic like this.
  17. heroic

    heroic Komšija

    Novi monitor ima, vecu zakrivljenost, nesto tanji okvir, naprijed je ROG logo umjesto Asus, 120Hz G-Sync radi dobro i zadnje, mozda ne toliko bitno, ali stai monitor je imao sivi okvir skoro iste boje kao prednja strana Cosmosa, a novi ima tamno-sivi, bas kao novi Cosmos, tako da i estetski ce se malo bolje "uklapiti" (to nece niko ziv primijetiti :D )

    Backlight bleed je puno manji nego na proslom monitoru, prisutan, ali manje.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Vedo, Qler, Picoooka and 1 other person like this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Au Civ ekstra izgleda
     
    heroic likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    @Qler

    Evo ti Civ u punom svijetlu hahaha :D
     
    Qler likes this.
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Monitor bi uzeo cisto jer Civ izgleda extra. Eh, sad si mi napravio jos belaj sto moram instalirati opet Civ da se razbaci. :D
     
    Pelikan likes this.