1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Valjal Matična EPOX 8RDA3I

    STa mislite za overclock i tako to. Mislim da je solida te pristaje li joj barton 2600+ sa Volcano 12+Culerom.

    Sta je bolje Zalman 7000Cu ili Volcano 12+.

    Mozeli se sta desiti kada Napojno 400W prikacim na navedenu ploču sa navedenim procesorom.

    IIIIII JEL BOLJA INFEON SAMSUNG ILI KINGMAX ILI HYNIX DDR 400MHZ.

    Pozdrav

    Unaprijed hvala na odgovoru
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Sto se tice maticne ja mislim de je veoma dobra za OC

    A memorija ? HHHMMM

    1. KINGMax
    2. Samsung
    3.HYNIX

    :wink:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    samsung i hynix (hyundai) su najveći svjetski proizvođači memorijskih čipova :wink: po meni oni dijele prvo mjesto, a iza njih je kingmax.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma nemoj Thermaltake nikako.
    Bucni su do jaja. :D
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Eh

    Po meni je ova infeon najbolja i to su memorije koje se ugradjuju u graficke kartice sto dosta govori o njihovoj vrijednosti.
    2600+ Barton ili 2500+ STA mislite koji je bolji mislim postoji li kakva razlika.
    ZAlMAN je skup 105Km a volcano 12+ je samo 83.
    I niste mi rekli za napojnu mogu li je prikaciti na navedenu plocu.
     
  6. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Vedo napojna ko napojna 400W..nece se nista lose desiti sve ce fercerati..neznam kako si mogao pomisliti da bi doslo do nekog problema :?
    Infeon je ok jer sa svojim performansama je bolja od ostatka ali se KINGMax bolje i bez posljedica clocka..
    2600+ i 2500+ nema velike razlike ali ako je cijena u 10-15 km nemoras razmisljati!Znas vec sta ces :D
    Ja bih ti licno preporucio Zalmana skuplji je 22km ali je zato Thermaltake bucniji a da ne govorimo koji je bolji po hladjenju..obadva ce posluziti svrsi ali Zalman je bolji..mozda se i nemoze iskoristiti i vidjeti njegova snaga sa 2600+ ali poznajuci tebe znam da ces u skorijoj buducnosti mijenjati dijelove itd..zato nemozes nista izgubiti kupovanjem tog coolera jer ce ti uvijek trebati noviji i bolji zar ne..I slazem se sa Crazy-em da je Thermaltake bucniji za jedno 30-40 %
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Eh

    nema ti to veze... pogledaj čipove na recimo manli graf :wink:

    kingmax ima dobre modele ovisno o seriji, neke su sranje, a neke stvarno stabilne i pogodne za clockanje. infineon je dobar i (barem kod nas) skuplji od svih ovdje navedenih.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    ja ti ne bih preporucivao infineon jer sam imao iskustva sa jednom serijom (pc2700) koja je bila jednostavno neispravna, a kasnije i kada sam zamjenio, nisam bio (pre)odusevljen sa performansama.

    kada je u pitanju memorija, ako hoces o/c memoriju, onda razmisli o crucial, ocz i corsair.