Maticne ploce-dilema

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Encor3, Jan 16, 2009.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    MSI P43 Neo-F ili ASUS P5QL?
    Koliko vidim ploce su skoro iste, s tim sto ne mogu nigdje da nadjem review za ovu asusicu.
    Postoje reviewi za P5QL-E, i koliko vidim to je dosta dobra ploca za te pare a ova bez -E je valjda neka malo osakacena verzija bez nekih dodataka koji mi nisu toliko neophodni... ali ne znam dali su performanse bar priblizne?
    Jos nesto, ova asusova ploca ima jako ruzno pozicioniran 24 pinski konektor, i kabal bi morao ici izmedju chipset hladnjaka i graficke, a s obzirom da ce se i jedno i drugo dosta grijati, dali mi to moze praviti probleme?

    U plocu bi jos bio uboden E7300 i HD4850. Koja ploca bi bila bolji izbor?
    I jos nesto, dali ovu konfiguraciju moze gurati Fortron 400 PNF?

    mod: prebačeno u odgovarajući dio foruma imenom "matične ploče" ;)
     
  2. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Tu konfiguraciju može gurati Fortron 400 PNF ali on ima malo konektora.
    Od te dvije ja bih Asusa ali svojevremeno ga ni ja nisam uzeo zbog tog konektora već sam išao na Biostar.
    Pogledaj i ovu ploču, mislim da nije loša: BIOSTAR TP45D2-A7 P45 775 FSB 1600Mhz DDR2 1066 PCIeX

    Edit: Kod ove MSijeve slotovi za memu su blizu PCIex pa će bit borba kad budeš ram mijenjao.
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Eh, lako bih ja nasao plocu da imam izbora. Hocu sve u jednoj radnji da uzmem i da mi oni sklope jer se ne mogu peglati i na 10 mjesta kupovati... ovdje sam nasao sve prihvatljivo osim ploce, i izbor je pao na ove dvije... Znam da se kod MSI-a mora vaditi graficka da se izvadi ram, ali to mi je manji problem od onog asusovog konektora za napajanje... jer volim da mi je uredno kuciste a on bi isao po sredini, i dodirivao bi hladnjake :/

    A reci mi ovaj fortron... Kako ima malo konektora? Jel bih mogao na njega nakaciti DVD/RW, 1 HDD i ovu graficku? Vise mi ne treba...
     
  4. GW

    GW Moderator

    MOže.
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Fortron 400 W PNF ima 2x 2 molex konektora, 1x 2 sata konektora, 1 konektor za flopy, 24 pinski i 4 pinski( za ploču i cpu).
    Bar je imo sve to kad sam zadnji put otvarao kućište. :mrgreen:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OMG, kako malo konektora. :/ Kao da je noname u pitanju. :mrgreen:
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Dobra ti je ova MSI. Po meni bolji izbor.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kasno Marko na Kosovo stize. Odgovaraj na aktuelne teme, a ne one od prije mjesec dana. ;)