Matte vs. glossy ekrani

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Esh, Aug 19, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa gdje su slike? :eek:
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Do tebe je.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Prikazuje slike normalno u svim popularnim browserima.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da,do mene je.Na mjestu gdje bi u Enisovom postu trebale biti slike,kod mene je prazno :| pregledao sam slike direktnim odlaskom na linkove.

    I ovaj glossy na ekranima je meni los,ionako imam problema sa suncem na obicnim ekranima,s ovim bi jos gore bilo...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    U sustini je ok u zatvorenim prostorijama, mozda cak bolji i za citanje, no jednom kad se pojavi refleksija ole, ole :)
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    glossy su sada oko 2x jeftiniji od mat ekrana zato ih i vidjamo u 99% lapasha na trzistu

    sto bi rekli balans cijene i kvalitete
     
  8. Esh

    Esh HWB

    U vise navrata sam cuo da su ljudi mijenjali notebook racunar sa matte ekranom za onaj slicnih performansi / komponenti i glossy opcijom.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    prekjuce je coek htio mjenjati glossy ekran za mat jer nista ne vidi...
    ;)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Nisam rekao da nema i pozitivnih - obrnutih primjera :)
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Glossy na laptopim na nasem trzistu je jedno veliko IN, bez obzira na kvalitet i refleksije, takav ti je nas svijet.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Prodajem/prenosim prava na slogan/trademark "vazno je da se sjaji", povoljno.
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Kod mene je monitor glossy/glare i ne smeta mi ni najmanje. Sa lapašima je naravno druga priča zbog stalne promjene položaja i izvora svjetlosti al' na desktop monitoru, koji se ne koristi kad ima previše svjetlosti u sobi, ovaj "glossy" mi IMHO daje bolju sliku nego "matte".
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ali uz glossy dobijate i ogledalo, tako da je to 2u1 uredjaj :D
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Matte mi je na desktopu, a na laptopu sam se susreo sa glossy ekranom. Meni je matte ekran naporan za čistit pravo, a na glossy mi se više sviđa slika. Ne mislim na refleksiju, pa me i ne nervira, a svakako uvijek gledam da u nekom mraku nesto radim za kompjuterom
     
  16. Esh

    Esh HWB

    To je postena ocjena. Zato i jeste tesko donijeti neki finalni sud jer oba tipa imaju svoje jasne prednosti i mane.