Maya ili 3D studio max

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sgtPepper, Jan 24, 2005.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Koji je bolji od navedenih. Ima li neki prijevod za ove programe (Bosanski, Hrvatski ili Srpski ). Takođe, ima li možda neki community na balkanskim jezicima .
     
  2. monK

    monK Komšija

    BLENDER zato što je OPEN SOURCE znači besplatan (šta ćete, ljevičarska posla), a uz to može uraditi gotovo sve kao i ova dva KOMERCIJALNA, samo što je komplikovan do bola, ali baš ono komplikovan, i treba puno vremena da se svari princip djelovanja....
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam isto čuo pohvale za blendera.
     
  4. monK

    monK Komšija

  5. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Ako ti je blender prekomplikovan ond uzmi 3D MAX, a ako hočeš da naučiš Mayu onda prvo uzmi learning edition.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih ti savjetovao LightWave3D zadnju verziju. Meni licno najbolje lezi. A odmah iza njega Maya (Unlimited verzija - jest da ce se na pocetku namuciti ali ce se kasnije visestruko isplatiti).
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    meni je nekako maya najbolja . Nego ima li neki prijevod na navedene jezike ?
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa u cemu se prave igre

    ja sam vidio da prince of persia 1 napravljen u 3dstudio maxu a mislim i dvica, jedinica je imala najbolju grafiku 2004-te

    imal se gdje nabavit 3dstudio max7 ili 6
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    engine i fizika se pravi u C++ (ili ponekad u Assembleru kad su konzole u pitanju), a poligoni, vertexi, skelatalni modeli i sl. se prave u Maxu ili Lightwaveu. teksture idu obicno u Photoshop (mada znam nekih igara gdje su neke teksture bile radjene u MS Paintu).
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Blender ako hoćeš da je legalno i potpisujem nostromov post.Blender je ubitačan.trebalo mi sat vremena da napravim neke objekte :smt120
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja znam samo u Bryce3D. I to dovoljno.
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    ma max , lightwave , maya, bryce , rhino , za blender neznam, svi su slicni mislim prva tri su najvaznija i najbolja za proc, nisu ni teski toliko al svi su teski na svoj nacin sta ces.. prep. lightwave il max :mrgreen: trebal pomoc sta imam MSN messenger pa nek se javi, predobar sam na tom polju (da se pohvalim) :D:D:D javite se slobodno , may god bless you all
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    blender predobar ba 4,5 mb zip arhiva, ja konto sace 150 mb a ono 4 i po mega haha, sad ga skidat , izgleda dobar, sacu odma uradit sta ;) usput idite na http://www.3dkingdom.com ima dobrih objasnjenja , i http://www.3dtotal.com
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    skinuo sam blender i vidio sam da je veoma ali veoma komplkikovan kao sto ste vec i rekli

    nasao sam u tuzli 3dmax 7 na 3cd-a

    sutra mi rodica ide u tuzlu pa dali bi joj reako dfa bi kupi????
    sto se tice blendera poceo sam ga kontat ali....
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako imas love i jak kompjuter zasto ne. koristice ti nekad.
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Bryce 3D vec duze vremena koristim... doduse za licni cejf. Kako sam skontao on je za pravljenje i dizajniranje okolisa. Poznajem momka Dizdarevic N.... hm zaboravio sam ime.... koji razvaljuje u 3D Maxu.. kada sam vidio sta pravi zijanio sam se... nije on jedini jos jedan kolega Ninel (http://www.furqanbih.org) radi u 3D Max-u... takodjer razvaljuje. Dizdarevic takodjer pise za Info magazin (mozda ga Enis zna) a trenutno radi za Hayat televiziju.
    Zelim reci da se u njemu mogu strava stvari raditi... kako ja gledam na 3D dizajn i te stvari... nikad ne moze jedan program biti dovoljan... nesto je dobro za animaciju stena/prostora i okolisa.. nesto za fizikaliju i kretanje zivih bica... nesto za ovo i ono... mislim da su najmanje dva programa potrebna. Stoga vecinom timovi rade oko nekog projekta/igre.
    Ovo govorim iz nekog iskustva u Web dizajnu. HTML kôd, Server side skriptiranje, JAVA, Flash animacije, Dizajn grafickog okruzenja... mislim ako neko zeli napraviti strava stranicu ne moze sam!

    EDIT: (ajoj.... jesam li ovo ja napisao)
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    u cemu se je pravio Shrek 1 i 2 (filmovi) i Tnhe incredibles???
    ja sam procitao da je shrek 2 napravljen u "linux-u"???!??!?!??!?!??!

    kako??

    @iron maiden

    taj 3d max 7 kosta 4.5 km(1.5 km po cd-u :D)
    kakav mi komp treba??
    bas moram imat silu od kompjutera da bio napravio neko malo smece u 3dmaxu7 sa stotinjak poligona???
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja sam u 3dmaxu (mislim da je r2 bio) radi na duronu 1200 kolko mi se čini... malo se duže rendendira, ali se može svašta raditi.

    u čemu je rađena "velika avantura mortadela i filemonea"? ako niste gledali film - garantirana blesava i luda zabava... nemojte se uplašit jer je španjolski film. uglavnom efektima nadmašuje 98% holivuda.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    jos me zanma mozeli se obicni dvd-film 8pirat) sprzit preko dvd-rwa na obicni dvd???
    drugim rijecima: dignem shrek 2, kupim dvd-r prazan, odnesem prijatelju, kreiram image i sprzim???