Memory kupnja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by igor.g, Jan 30, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Šteta pa nisam uspio postici 500MHz FSB zbog nekih ne kompatibilnosti, mada je moguce i to vrlo....

    Kakve bolan dell xps mašine....nasmijavaš me.

    Ali evo nekog solidnog rezultata koji sam postigao za 24/7 rad.

    [​IMG]

    Naravno, može još više....trebam probati....
    Samo što onda memorija nije za 24/7 rad, potrebno je barem neki ventilator da je hladi.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa to nije mašina, to je ss boot i gotovo.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    respect za oc (ako je ss org) :mrgreen: i za odabir ploce
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Drugaru syss, dođeš do mene i ja ti na ovim postavkama pustim orthos par sati, igraš igre par sati i ako išta kiksa dajem ti cijelu konfiguraciju (ne broji se ako nestane struje :smt003 )

    @igor.g - Naravno SS je davno uslikan .... to sam na brzaka OC-ao , ja se nadam da malo više vremena odvojim da bi se moglo još tu OC-at a da ostane 100% stabilno. (Barem read da bude 10 000)
    A ploča se uvjek kupuje dobra, jer se to ne mjenja iz dana u dan kao što je procesor ili graficka.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OMG, u sta se tema pretvorila. Jos nam samo fali kakav Razer fanatik da krene pricat kako su gamer podloge nenadjebive i kako je to must-have.

    Elem, od overclocka memorije nema nista. Onaj tko kaze da ima sere kvake. Mema je ogranicena bandwithom fsb-a i kraj price. Glavno je da mema ne koci overclock cpu-a.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    samo ti drži tako konfu, ja ću svoju na safe modu ;)
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Znaci po tvom se nebi trebale praviti memorije deklarirane da idu više od nekih 800MHz, ili pošto ti ne želiš nikako OC-ati, znaci memorije su dovoljne da se prave do 667Mhz (govorim zbog FSB1333 koji je do sada najveci sto se tice nabave kod nas) jer u suprotnom neces dobiti nikakve razlike. :mrgreen:

    Ok...tvoja tvrdnja.... ali hajde ti meni onda objasni ovu "misteriju"

    [​IMG]

    [​IMG]

    FSB ima veze sa propustnosti memorije, itekako ima veze....ali ne možeš reci da nema nikakve razlike ako OC-amo memoriju.

    @syss - Ma možeš ti nju i undervoltat da se manje grije :smt003 , ipak je prevruce pa da ti se manje zagrijava soba a ujedno ce i duže živiti, ja se nadam barem duplo više od OC-anog, znaci nekih 50 godina :mrgreen:

    Umjesto da covjeku preporucimo memoriju mi se zafrkavamo kakve veze ima OC-anje memorije, nigdje veze.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    idemo opet: to sto ti izmjeris u tom benchu je samo teoretska vrijednost. Shvati da to nije kao kad clocknes grafu 20% pa dobijes nekakvo ubrzanje.

    Zasto postoje skupe memorije? Iz istog razloga zasto postoje podloge od 150KM ili Thermaltake kucista.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I to tvoje "teoretsko" se meni odrazi u loadiranju nekih igara....nebih rekao "teoretski"
    Mislim, nebi ni postojali benchmark programi..... ili kako bi ti rekao to samo "fantici" koriste. :mrgreen:

    Svi imamo različita razmišljanja, ovako bi mogli do jutra pa nastaviti sutra :mrgreen:
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    da bas ,ja stavio linkove da pogledate meme i da mi preporucite najbolju(a neko obrisao path) ,sutra cu jos postaviti dodatne linkove za patriot i jos za neke ostale,posto sam sad na free zone i skidam sa newsa pa ne mogu
    Hajmo time out :mrgreen:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    omg, i u razer podloge se neki kunu. Razlicita razmisljanja? Hm, ne znam bas.

    No, super, ako imas brze loadanje igara, nisi dzaba ulupao pare u skuplju memu. ;)
     
  12. Sale

    Sale Aktivista

    eto onda sve tvoje pada u vodu :mrgreen:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je bio sarkazam.
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. Sale

    Sale Aktivista

    a moja izjava je bila čista ironija :mrgreen: