Messenger i hotmail problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Deniken, Aug 8, 2012.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

    Vec drugi put gubim kontakte iz svoj hotmaila. Prije par meseci sam usao na svoj Windows Live Messinger i vidim nema ni jednog mog kontakta, a imao sam ih preko 30. Odmah sam provjerio svoj hotmail i ne samo sto nisam imao kontakte vec su mi nestale i sve poruke. Tad sam promjenio lozinku, dodao nanovo nekoliko kontakata ali evo gledam sada opet ni njih nemam. Sto se dogadja?
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Neko ti ocito ima pristup mailu. Da nemas neki keylogger nakačen ili tako nesto.
    A moze biti neki bug.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Promjeni pass, pitanje, dodaj alternativni email (ako ga vec neko nije dodao :)) i prijavi mobitel jos dodatno ako hoces. Mada je nedavno bio problem sa kontaktima i porukama, mozda se ponovio.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pravo me nerviraju noviteti koje je Microsoft uveo na hotmail-u.

    Jednostavno treba da postoji 1 mail za zafrkanciju i jedan "profesionalni", a ne ovako ;
    [​IMG]

    Imam dva maila, jedan sam registrovao na W8 i automatski sam logovan, a za drugi svako malo ovako "overprotective" :evil:

    Postoji li neko "trajno" rjesenje ?

    Gledaj ovo, kako da iskljucim ovo...na oba imam svoje ime i prezime, samo jos da napisem koliko dlaka imam na glavi :evil:

    [​IMG]

    Gledaj dalje, fuj ! :
    Ne zelim svakih 30 dana da imam zafrkanciju uzlaska u dva maila i medjusobne potvrde nekih stvari koje ne razumijem !

    Poludio sam ... to mi ime i prezime mail adresa :smt013
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo cekam kada ce mi yahoo pogasiti mejlove zato sto im ne dam broj telefona. Spamaju ima godina dana.

    Farmanje podataka za prodaju u svrhe marketinga. Oko toga se danas sve vrti.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i meni se ovo isto desava ko kod pionira i zahvaljujuci tome sam morao mjenjati primarni e mail
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vec sam imao registrovano ime, prezime i dva broja telefona...ukucao kodove koje sam dobio...dobio sam neki kod kao za aktivaciju OS-a, ovako od 16 cifri ... najgore je sto se ceka mjesec dana da ti posalju "aktivacijski" mail = glupost i opet moras proci registraciju putem poziva ili sms koda = haos.

    Uspjeo sam uci u mail nakon sto sam izgubio milion zivaca, ali sam zeznuo i opet poslao zahtjev koji cu dobiti za mjesec dana, nadam se da necu morati proci istu stvar ponovo.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ustvari kod mene je drugacije, kako sam presao na yahoo i zaboravio sam

    meni se desavalo kad hocu provjeriti postu kaze

    hajd ok, ja next, kad treba verifikovati bla bla kroz alternativni e mail, a ja zaboravio koji je alternativni i pw od istog, i kao blokiraju mi mail narednih mjesec dana mislim, tako da nisam ni mogao skidati aplikacije sa wp marketa, i meni dopizdi, napravim za wp outlook mail, doduse ovo sam napravio jos kad je outlook pusten ali ga nisam koristio, ali zasda mi je primarni yahoo

    i nakon tih mjesec dana sam opet pokusao uci i uspjelo je, medjutim nisam mogao promjeniti alternativni mail, tako da je sad isti problem, pokusavao sam i da mi na telefon posalju valjda taj neki code, ali nista ne dolazi na telefon

    mada mi vise i ne treba, sve sam prebacio na outlook i yahoo
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa to je to.

    Registrovao OS-W8 i kada ulazim u metro/desktop automatski imam pristup tom mailu, bilo sa metroa ili desktop-browser.a.

    Ulazio sam sa posla na oba maila i kada sam opet pokusao uci u ovaj drugi ista ta poruka kao kod tebe.

    Kod mene su jedan drugom alternativni, pa ja mislio da nesto ne radim kako treba, a ono treba cekati mjesec dana :)
    ...pokusam sa mailom od zene ... vidis koja analiza treba "sta sam-zasto-kako" ... a nema potrebe, mislim da je dovoljna provjera sms-om, jer to svejedno poslije traze.