microsoft.com na bosanskom

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Nov 24, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

  3. n1dal

    n1dal Aktivista

    Vidio sam jucer u toku dana ...ali u svakom slucaju drago mi je !

    Imaju ove "zlatne" distributere...od prije sam samo znao za LoL

    Ali tek kada stave na oficijelnu stranicu da se ima izabrati "Bosnia and Herzegovina" onda ce to na nesto liciti :mrgreen:
     
  4. monK

    monK Komšija

    Svaka ti čast za blog!

    Znači oni ipak otvaraju svoj office ovdje?

    Kod mene je Ubuntu već spreman, ostalo ću zaštekati na nevidljive particije i napravit ću posebnu škrinju sa ilegalnim softwareima koju ću zakopati na jednom tajnom mjestu...
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja sam diobo one Ubuntu :D probao sam praaavo kratko, nisam imao vremena, ona live CD, a mrsko mi sad instalirati full...

    jel kakav Ubuntu, jel bolji onaj SuSe? na njemu sam prije nesto cackao i onako, nije lose...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    novi SuSe je baziran na KDX okruzenju, a Ubuntu na Gnome-u, pa koji ti vise lezi... i za pocetnike je muka napraviti da rade mp3 i divx fajlovi na linuxu. sa SuSe-om meni se cini to dodje spremno. onaj Amarok izgleda pravo interesantno.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    ma to sam jos ljetos pisao jer ce tek sad ovi nasi uvazeni mediji poceti da se razbacuju oko toga...
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    naravno...ali radije bih volio da imamo domaci official MS site microsoft.ba :smt045
     
  9. n1dal

    n1dal Aktivista

    Pa evo,Hrvati imaju microsoft.hr ,ali automatski prebacuje na microsoft.com/croatia

    To imamo i mi ;)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    cccc pa dajte ne budite smijesni... ponasate se isto kao da govorimo o nekoj bosanskoj firmi...
     
  11. Tenga

    Tenga Aktivista

    Svjetsko a nase. :lol: :p

    Ipak, fin potez od Microsofta, da se vidi da i mi nismo "toliko" zaostali za ostalima.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    heh, pa zar je moguce da mnogi ne vide da se ovdje radi o poslu? sto bi nekome bilo problem prodavati i naplacivati svoj proizvod bilo_gdje_u_svijetu?
     
  13. monK

    monK Komšija

    To će im postati jasno tek kada dobiju po džepovima...

    Samo da još oni iz naše vlade izađu sa izjavom "još jedan uspjeh naše zemlje na polju informatike"...
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    a kad je bio taj prvi uspjeh pa je to "jos jedan" ????
     
  15. monK

    monK Komšija

    ahem, pa recimo spustili su porez sa 20% na 10%, do PDV-a kada će opet biti 17%

    sve je to bilio s ciljem da se informatika popularizira, naravno

    (karikiram, ni ono gore nije bilo ozbiljno)