mini disc????

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zumbul, May 19, 2006.

  1. Zumbul

    Zumbul Novi član

    Možda i smješno ali eto da pitam.....
    U vezi snimanja na mini disc:

    1. jel to može obični pržač?
    2. jel treba neki drugi software ili može i nero?
    3. ako je muzika u pitanju koji format? (ili zavisi od playera)

    Jaran zamolio da mu par disc-ova snimim mjuze(za auto),s obzirom da nikad nisam imao potrebu da koristim iste(možda par puta probao) neznam princip snimanja na njih.
    tnx
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Przis sve isto i normalno kao i 12cm disc, samo je manji kapacitet.
     
  3. Zumbul

    Zumbul Novi član

    ....hvala ne brzini :wink:

    pitam jer košta fuckin 3,5 km
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    aaaaa ne, ne, ne...s obzirom da je moj jaran imao tako minidisc u autu cisto da razjasnimo...jel mislis mini-cd ili minidisc...velika razlika je u tome

    minidisc
    [​IMG]

    mini-cd
    [​IMG]

    NEMOJ DA POKUSAVAS OTVORITI MINIDISC!!! :)

    mi smo minidisc-ove snimali ovim hepekom...

    [​IMG]
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eh upravo to htjedoh pitati, mini disc i mini-cd nije isto. Ja sam mislio na cd, dakle onaj od 8cm.
     
  6. Zumbul

    Zumbul Novi član

    ma ni ja nemam pojma(i ja kont`o na taj od 8cm).......nevidjoh....danas vidim pa javim.znači ako je "taj" mini disc od mene mu nema pomoći :D
     
  7. Zumbul

    Zumbul Novi član

    al je činjenica da se oba zovu mini disc......*ebi ga
     
  8. GV

    GV Komšija

    Mini disk je isključivo Sony format (i neki drugi proizvođači) koristi ATRAC kompresiju zvuka i davno je prevaziđen, ne znam da li se još uvijek proizvode i potreban je poseban uređaj za snimanje i reprodukciju.

    Mini CD možeš snimati i slušati na gotovo svakom CD ukoliko na ladici ima onaj manji krug, slot in CD i DVD plejeri i ROM-ovi ga ne mogu primiti. Ako mu treba za auto najvjerovatnije je onaj prvi tako da je to mrka kapa. Osim toga auto CD plejeri su slot in .
     
  9. Zumbul

    Zumbul Novi član

    :wink: hvala na extra obrazloženju!

    UGLAVNOM: upravu si,mini-disc i jeste (mrka kapa :D ) tako da sam na čistom.Vidim mu danas player,nije loš čak šta više beton.Rek`o sam da se kutariše i nabavi šta komercijalnije........a što se mini CD-a tiče nisam 100% bio siguran da to mogu obični pržači snimati iako sam već par puta iste koristio.......zahvaljujem
     
  10. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Mini-Disc je zakon za auto, nijedan se medij nemoze snjim porediti glede izdrzljivosti, otporan je na sve od sunca do ogrebotina... steta sto nije bolje zastupljen i razvijen... :| ja sam nekad imao i player i snimac za njega... cool stvarcica 8)
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Objasnjenje je jako dobro,ali jesi li ovaj izraz pokupio od Kenana Lipe,zivota ti?! :lol:

    On,za vrijeme prenosa utakmice,kombinuje "mrka kapa" i "ruku na srce" u svakoj trecoj recenici! :D

    Jednom sam brojao,covjek je rekao 27 puta izraz "ruku na srce" na nekoj utakmici spanske lige (ne mogu se sjetiti koje) :lol:
     
  12. Zumbul

    Zumbul Novi član

    :D istina
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Imas u Knjizar "Maslesha" kod Doma Armije za 1,75 KM Verbatin miniCD od 210MB (Color)
     
  14. GV

    GV Komšija

    Ja sam ti malo stariji čovjek (42) tako ako je on mlađi možda je on to pokupio od mene :wink: