Mini laptopi, najbolji, najpouzdaniji, najeftiniji naj naj..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sale, Dec 8, 2009.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Interesuje me, koji bi ste mi laptop preporučili da je do 12"incha ekran, znači isključivo mora biti taj mini/mali...

    prvo mjesto ide na cijenu, drugo na dizajn i perfomanse....

    pa ponudite nešto, malo sam tražio i svidi mi se HP compaq mini110C, kakav je on imali šta bolje, ljepše i bla bla.. ???



    PS, lijep pozdrav svima, koji me poznaju, dugo me nije bilo (hvala bogu problema s računarom nisam imao... :p ),
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Acer One 11,6"
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lenovo IdeaPad S10-2, trebalo bi da je najjeftiniji, oko 650KM. Svi netbook-ovi se baziraju na istoj platformi, pa su i performanse jako slicne.
    Odlican odnos cijene:performanse ces dobiti u januaru ili februaru sa novom AMD platformom za netbook-ove.
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    a šta mislite o Compaq- mini 110... mogao bi ga dobiti novog za 500km, jest da nije nigdje u BiH ( a ako ima još netko zainterisiran neka se javi...)
     
  5. dexter1973

    dexter1973 Novi član

    Nedavno smo kupili Dell Mini 1210. Jako dobar. 12" ekran. Disk mu jeste mali, ali je zato sve ostalo super. Btw, dodje sa ubuntu-om. Toplo preporucujem.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    KAd samo pomislis da su isti ti modeli u dalekoj nam USa-irici 350km :) (offtopic..)
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    dobih Acer-a Aspire one D250 Blue, mogu reć da je predobar, 1.6ghz n270 intel atom, 1gb ddr800, 160gb Hdd (al 10gb ide na setup windows-a i drivera), i eto sve u svemu, super stvar....


    što me interesuje, zna li netko gdje se moze kupiti za ove mini laptaše kakva zgodna torbica...
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    "Dobih"?

    Jesi kupio od BHTelecoma ili Mtela ili..?
     
  9. Sale

    Sale Aktivista

    kao poslovni partner od TDR-a :wink:
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Ja imam Toshibu NB200 i jako sam zadovoljan..baterija traaaajeeeeeeee i traaaaaaaaajeeeeeeeee i traaaaaajeeeeeee..nemogu da se načudim kolko može izdržati
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koliko si repa platio nb200.... jer sa ubuntuom ili win xp
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    350 eura..nb200-10p model...xp
     
  13. nhooper

    nhooper Novi član

    Kad kupujete laptop, ići na kvalitetu, a ne cijenu tako da nećete požaliti na kraju.

    ASUS Eee PC 1005PE


    ASUS Eee PC 1005PE je prva 10,1 "Intel Pine Staza na netbook tržištu featuring Intel Atom 450 procesor i Intel GMA 3.150 integrirana grafika. Tvrdeći do 50 posto bolje baterije nego prethodne generacije
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Je al ono sto se pod tepih stavlja da vecina pinetrail netbooka ima fantomska "ledjenja", malo nek odstoji pa cemo ond reci da li je ok ili nije, nije dzaba kasnio pola godine.

    Hp izbacio 311 model sa ionchetom, ako ko zbavi nek baci prve impresije, ovo ono
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih trenutno isao (zapravo za mjesec-dva kada se pojavi u radnjama) na AMD Congo platformu sa nekom jakom baterijom, jer je ovo sto Intel nudi prava mizerija. Trenutno najkompletniji proizvod je Asus 1201N sa Ion chipsetom.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mislis najveci... da budemo 12" je vec malo puno za netbook, do prije par godina ti je msi izbacivao 12" pr200 modele (koji su doduse bili teze smece) u cjenovnom rangu do 800€.

    Opet Congo nema smisla dok te xgp grafe ne vidim na polici
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    12" netbook istina nisam imao prilike probati, ali 10" jesam i dojam je bio da je premalo. Ne znam ima li neka sredina u vidu 11" u ponudi.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    11,6" sa 1364px x 768px taman za rada, naravno necu spominjati brand :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Onda je svejedno isao i na 12.1" ako ces vec uzimati 11.6".