MKV to AVI

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Jan 3, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam vise njih od 1h mkv 200MB. Kada ga pretvorim u AVI, odokativno ista kvaliteta, izadje oko 700MB. Sa ConvertXtoDVD mi trazi 4.1 GB slobodnog prostora. Nisam dirao postavke.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zar je moguce da to ne znas,pa treba u playeru u opcijama za subtitle pod font izabrati central europa.

    Evo sad nesto gledam,sad koristim K-lite codece i player koji dodje uz njih i on u opcijama uopste nema tog podesavanja a ja nemam nikakvih problema sa titlovima.Znaci postoji mogucnost da se player sam stima prema regionalnim i jezickim postavkama OS-a,pa provjeri i to.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ConvertX ce ti uvijek traziti 4,1gb jer pravi dvd,ubaci 5 takvih MKV po 200MB i opet ce ti treziti 4,1 gb i idalje ce biti dobra kvaliteta,tek ako ubacis 10 komada onda ce se ici na degradiranje kvaliteta da bi se dobilo na prostoru.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    dino73n, Aha.. ok hvala.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Sve je moguce :)


    koristim Win 7 64bit, Win Media Player + Win7 codec pack, regionalne postavke OSa su sve default, tj. Language English, Keyboard English itd. Ne stavlja mi se na Croatian jer sam navikao da su mi Z i Y cornuti :p

    stavio u opcijama Win Media playera za Subtitle Language "Croatian, Latin", nema tog "central europa". Opet hiroglifi..
     
  6. GW

    GW Moderator

    MIslim da ti je problem do OS jezičnih postavki.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Meni tako pokazuje media player dok KMPlayer (fuj imena kud nije euro :lol:) pokazuje skroz normalo sva slova.
     
  8. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Probaj Any video Converter! Nisam siguran da moze konvertovati mkv ali probaj, meni pomaze pravo! A odlican je i za spajanje videa i titlova u jedan te isti file,tako da ga moze citati svaki dvd player!
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    nedavno formatirao, opet instalirao Win7, al ovaj put odabrao za tastaturu i Bosnian. I gle cuda, imam sva nasa slova i u Win media playeru :)
    Imam Logitech tastaturu al english/USA verzija, bez nasih slova na njoj. Helem, nesta mi se zeznulo sa zarezom, tj. tackom, kod numpada na tastaturi. Prije je ta tacka uvijek kucala ",", sada kuca "." A u 3d maxu kad kucam dimenzije, potrebno je unijeti "," tako da se sada svaki put zaletim za tu tipku a ona otkuca ".", i naravno 3d max kaze no-no. U Language baru mi je stavljeno na English (kao sto je i prije bilo), jer je zoom u Maxu na "z", a kad stavim na "Bosnian" onda je na "y" i tada zarez ok radi. Ali prije je bio ok zarez i zoom je bio na "z". zna li ko kako ovo srediti?

    [​IMG]
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nije lakse da promjenis player.. recimo BS, stavis central europa i eto čćžđš.. ?
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Control panel-> Regional and Language Options.
    Tu na drugom tabu klikni na "Details" zatim na tom prvom tabu klikni dole na "Add" i podesis Bosanski jezik(tastaturu) ali US layout.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    hvala lafe, malo je drugacije na Win7, al snasao sam se :)