MKV to AVI

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Jan 3, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imal neka free aplikacija koja bi radila ovaj posao ? Ne ide mi ovako da guglam, skinem neke za koje ne pise da se placaju i onda nakon instalacijje vidim da je "probna" verzija.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Handbrake može prebaciti MKV u MP4.
    Zapitaj se zašto ti treba AVI uopće? Kao i MKV to je samo kontejner. Korišteni kodek varira.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma dvd plajeri i kina ne citaju MKV. Ne treba meni. Trebam nekome nesto snimiti da moze gledati na kinu pa da konvertiujem.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Snimi onda kao Movie DVD sa alatom za przenje, on ce ti automatski konvertovati.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nero ne podrzava MKV. Verzija 6.

    Nasao sam sgodan programčić, iWisoft Free Video Converter. Ali trza mi konvertovani fajl. I slika je generalno losa. Kao sa malo boljeg mobitela. Pokusao sam i mp4 i avi, podigao fps i bitrate ali isto.

    Neki dan sam pokusao sa nekim programom konvertovat mkv u avi i isto mi je slika trzala. Do cega bi to bilo ?

    I jel normalno da konvertuje u "ralnom vremenu" ? Koliko traje video, toliko treba vremena da konvertuje.

    EDIT: I ta opcija ..dvd movie. Koji program bi onda odradio sa mkv fajlom ali da stavim vise komada. zanci klipovi su po sat vremena. Stalo bi na jedan dvd oko 5 komada recimo avi formata.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    To sto ti trza nesto nije u opcijama OK. Inace zavisi ti kolika je procesorska snaga za konveziju te od samog kodeka i postavki(kvalitete) koliko ce trajati.

    Meni u prosjeku treba 35-45 min za 1,5 sat konverzije DVD u DivX u zavisnosti kvalitete DVD-a za jedan PASS.
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Total Video konverter ti podrzava MKV i mozes nekoliko klipova odjenom konvertovati ali ne moze mi nijedan free past na pamet.
    Kada koristis Movie DVD mozes staviti koliko hoces klipova, stim da podesis pravilno kvalitetu snimke i automatski ti ponudi da napravi "Izbornik" za te klipove u Neri.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja za te stvari koristim ConvertXtoDVD samo sto ovaj to radi u DVD format a ne u avi.Ovaj sam program poceo koristiti kad sam zelio da gledam divx-e na dvd koji to ne podrzava,znaci jedan divx film pretvori u dvd i ispece za 18min.Isto radi i sa MKV,FLV,MPG itd.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma eto.. javlaj mi se ovo trzanje kako god, a javljalo se i sa jos jednim konverterom. Pa mi se sad ne da tragat za jos par programa ako ovo trzanje ne rjesim.
     
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ugasi Frame Skipping ako je podrzano, nekada to zeza i pokusaj povecati fram rate.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam se ovim nekad bavio i najbolje mi se pokazao AVS Video Converter, što novija verzija to bolja (od šestice pa nadalje ima podrška i za mkv). jednostavan program ali i moćan, mana što nije besplatan. s druge strane mnogi preporučuju i format factory koji nisam nikad probao.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Bit ce sam oda trza na samom pocetku prvih2 sekunde i onda ide normalno. Par puta otvarao u BS playeru a na BS djeluje rad procesora pa malo zatrza dok na VLC ne djeluje pa sam mislio da je i to dodatno trzanje do samoga snimka. (inace mi avi otvara BS a mkv VLC pa nisam obracao odma paznju).


    Ali ipak.. zatrza kada se pusti video i poslije je mislim ok. Meni to ne smeta.

    Radi se o iWisoft Free Video Converter, besplatan i podrzava dosta formata:

    [​IMG]

    Hvala svima.
     
  13. TPM

    TPM Novi član

  14. JVC

    JVC Overclocker

    Lakse, brze i kvalitetnije ti je prebaciti mkv u dvd sa convertxtodvd, daleko kvalitetnija slika od avi-a, a opet kazem dosta brze, ja sam zadnje vrijeme prebacio preko 100 kom u dvd i svaki je kao zilet.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pokusat cu i te varijatnete. iWisoft Free Video Converter je odradio ok posao samo eto.. trebalo je od 1h videa, 2:30h obrade. Valdja zbog sporog procesora.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    ConvertXtoDVD radi ispod sat, imas normalno sve prevode koje ti stavis pored filma, dts ili dolby i sl.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    dobar, 40 minuta mu trebalo da prebaci MKV 720p u DVD format (Q9450)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    pitanje za znalce:
    kad gledam npr. HD filmove na PCu i stavim nase subtitlove, imam Ž,Š, al č i ć mi pokazuje kao hiroglife. konvertovao sa ConvertXtoDVD i opet mi č i ć pokazuje kao hiroglife. kako ovo rjesiti?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ne bi islo sa ConvertXtoDVD. Ne znam dal toliko iznosi konvertovani mkv video, ali trazi mi 5 puta veci prostor nego kada konvertujem recimo sa iWisoft Free Video Converter u AVI.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    sto veci prostor zauzima = veci bitrate = bolji kvalitet. ne znam sta se bunis. Konvertovao samo Disney-ev "Up", MKV 720p (4,37 GB), nakon konverzije bio je 2,5 GB. Kvalitet je OK. Vjerovatno se moze ucicat da bude oko 4 GB, al da kvalitet bude jos bolji.