Modem switch problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pimi, Sep 13, 2008.

  1. pimi

    pimi Aktivista

    dakle pricao sam sa dog_fatherom o slijedecem problemu.dakle imam hs-ov net i sad je problem slijedeci sto npr kad se ja konektujem na netu i npr moj brat se konektuje sa svog racunara u susjednoj sobi meni se diskonektuje kao kad pukne konekcija, dok nekad se moze i on konektovat i ja bez problema.nadam se da ste razumili ovo sto sam napisao.ak moze korisno rjesene osim da kupim router jer sam uzeo switch.
     
  2. GW

    GW Moderator

    To trebaš pitati svog ISPa. Generalno kablovski operateri ne dopuštaju simultane pppoe konekcije. Meni je čudno da ti je to ikako radilo.
     
  3. pimi

    pimi Aktivista

    pa sta mislis da li bi mi dali u plusu da zamijenim switch za router uz narawno doplatu.i jel komplikovano nastimat router ako se uopste treba stimat.danas sam uzeo switch..
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ne znam.
    Treba štimati.Nije teško kad znaš. :wink:
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Imam HS i multiplente konekcije nisu dozvoljenje, uvijek jednu izbacuje :0, dok kod Logosofta mogu.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmes neki D-Link router i samo preko wizarda klikas na "next" i tu i tamo upises username/pass. Evo sa DI-524 na EPN-u imam i tri simultane konekcije ako treba.