1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Vidi ovo jarooo... Kunem se svime što imam da nisam ništa lažirao. Imam eksternjaka LASAT 56.000V , 56K, V.90. Skidam ovaj file odnosno video tutorial za 3Ds MAX, pa ne znam je li moguće da je brzina ovolika. Prije mi je brzina bila 5.5 KB/s. Eto jučer sam u gpedit.msc promijenio Limit Reservable Bandwith za QoS i stavio na 0%. I od tada mi brzina planula... Ne mogu ni ja da vjerujem. Ovo je Mozzila-in Downloader. I prije je uvijek mi bio download od 2 kb/s do 6 kb/s. Skidao sam još jedan video od 11 MB i download mi je bio od 7 do 8 kb/s. Je li moguće??? :roll: Neki kažu da je teoretski nemoguće. Sad vi malo pojasnite!

    [​IMG]
     
  2. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Eto skinuo sam taj file od 38,7 MB i skinuo sam ga za 58 minuta i kusur sekundi... Prije sam skidao file od 40 MB Paint Shop Pro onaj stari i skinuo ga za 4 sata, pa eto razlike!
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Meni 20 mb skine za 40-50 min kako kad. Ma ima previše stvari koje mogu varirati na dial-up od centrale pa dalje. QoS servis oduzima bandwith pa je preporučljivo ga izgasiti.
    To 9.8 može biti trenutačno da skida samo 5 sek, ali šta ja znam vidio sam ljude kako na modemu igraju CS sa pingom 100!!!
     
  4. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Čitavo vrijeme mi je bilo 10-ak kb/s, u svakom slučaju blizu sam pošte
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Teoretski toliku količinu podataka modem ne može "progurati". Siguran sam i praktično.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    To je Peak Download... a onda opada.. teoretska maksimala je 7kb/s.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    56kbits/8=7kb/s ... teoretski max... iako meni nekad poludi ISDN pa sa 64k skidam po 100kb/s par sekundi... jednom sam cak file od nekih 120kb (nisam siguran sad jel 120kb..al oko 120kb je) skinuo za 5 sec! Dakle oko 25kb/s...
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Eh Boga mi čitavo vrijeme je bio toliki ispod 9 kb/s nije išao a nije ni iznad 10,6 kb/s :!:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    tako je i mom jaranu bilo - skidao mp3 muziku pri brzini od jedno 10/12KB/s sa modemom, i kad je skinuo - nema muzike, samo tisina. a i meni nekad zna skidati i preko 300KB/s sa kablovskim netom, a znam da je maksimum kod ISP-a 128KB/s.
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma može svašta biti u BiH :mrgreen:
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    taman da ispričam svoj slučaj:
    u školi sam prije oko mjesec dana sa ISDN-om koji koristi samo jedan kanal uspio postići brzinu od 255 kbps i ne lažem.brzina download-a file-a od 174 MB je iznosila 15 kbps čitavo vrijeme i download je završio za oko 2 i po' sata.ispričao sam čitavu priču spideru pa ako on bude navraćao može potvrditi
     
  12. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma svašta se događa, da bar mi imamo makar 56K modem u školi :(