Moja potencijalna nova konfiguracija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ||NeX||, Dec 11, 2003.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Matična ploča Asus P4V800-X
    Procesor Intel Pentium IV 2400 MHZ - fsb800, c1 stepping (napon na 1,525V)
    Hladnjak najbolji
    RAM 2 x DDR 512 MB PC 3200 (DDR 400)
    Grafička kartica ATI Readon 9500Pro 128MB
    FDD 1.44 MB, 3.5 inch
    HDD WD Caviar 120 GB WD 1200 JB nije BB, nego JB
    Kučište Midi tower ATX KH-0207 400W
    Tipkovnica Tipkovnica KB 765
    Miš MS-WOP35 PS/2 6 tipki optical
    Monitor Samsung 172T
    Modem USR 56,6k EXT
    CD Samsung Combo 52/24/52
    Zvučnici ML-T508
    Mikrofon obični
    Pisač HP Photosmart 7260
    BN Back-UPS 500 VA
    Digitalni Foto aparat HP C320
    Flash memorija Compact flash 64 MB

    Šta mislite? Je li vam neka loša komponenta u oko upala?
     
  2. kerim

    kerim Novi član

    Dobra ti je konfiguracija, samo koliko je kostala ?
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    I gdje si je kupio ???

    Samo losa ova memorija 2x512 DDR ( 400 ) :D :D :D

    ma ima da leti sve !!!
    Samo ovi zvucnici nisu nesta kada uzmas tako jaku koniguraciju (kompjuter ) :) :wink:

    Ali sve je EXTRA !!!
     
  4. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Kupit ću u http://www.kim-tec.com !
    To su najzvučnici koji imaju.
    Ne znam, moram vidjeti ima li ta marka ML išta bolje.
    Ma ja uvijek kada uzimam, uzmem najnovije i skupo platim, ali nemoram se kasnije misliti treba li mi šta.
    MPC je oko 4600KM.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Ova ti je NAJ do sada ! :D :wink:
    Ma zvucnici nisu obaveza da se odmah kupe, jebes ih
    ja sam samo te samo naveo na gresku !! :D :D :D
    Salim se care , sve je ovo super !

    I neka ti je sretno sa njim
    i da nikada ne budes imao potrebu za format c: :D :wink:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa jeftinije bi prošo (ako ne i brže) sa barton platformom... al dobro stvar ukusa je intel/amd.

    ak oćeš kvalitetne zvučnike, prvi izbor ti je da spojiš zvuk na liniju (ak imaš kakvu u blizini kompa)... već i obična mini linija zvuči 5 puta bolje od velike većine zvučnika za komp. inače bi ok bio neki kvalitetniji 2.1 sistem (ak ne želiš surround) cambridge soundworks, creative, jbl, logitech, klipsh...
     
  7. kerim

    kerim Novi član

    Preskupo. Konfiguracija je ectra, ali cijena je stvarno visoka.
    Bolje idi na http://www.genelec.ba , možeš naručiti preko interneta da ti dođe roba i evo koniguracije kakva je:

    MB EPOX 4PDA2+, Intel865PE, ATX, BS800, DDR400, SB6Ch,GLAN,SATA, CPU PC PENTIUM 4 2,6GHz 800 MHz FSB, 512 MB RAM DDR, HDD 120 GB, FDD 3,5", 1,44 MB
    CD ROM 52 X Samsung,
    Zvučnici 180 W
    SVGA Nvidia GEFORCE MX400, 64MB DDR AGP
    Kućiše MIDI TOWER ATX 300 W,
    Tastatura KB-315, BiH, Win98
    Miš MS-320 sa podlogom
    17" COLOR monitor GNR VL-770-M

    Cijena 1377 (porez je 10 %)
    stvarno jeftino ?
    Kao što si vidio grafička je slaba, ali možeš drugu bez problema nadograditi.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    E kad vec onda tako razmisljas lijepo uzmi ASUS P4C800 ili eventualno P4P800. Nemozes pogrijesiti.
    Ploca je mrak i svi koji ju imaju hvale ju.

    OC nije upitan. Taj tvoj proc bi trebao ici do 3 Ghz.
     
  9. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Izvini, ne volim podcjenjivati ljude, ali molim te nemoj više na ovoj temi zboriti. Ako ipak misliš da si nešto pametno rekao, onda pogledaj da je Samsung 172t, tj. monitor moj malo jeftinijij od cijele konfiguracije koju si ti naveo.

    Hmm, ma OC i na ovoj ploči ide bez problema n 3.0Ghz. Ali kako sad radim na 400Mhz, biti će mi ono 2,4 sasvim dovoljno, ali naravno da ću kasniej clockovati.

    A što se tiće mjuze, imam Maranz 2KW pojačalo, ručni rad 88.god. vrijed ca. 3500 KM, i Sonyjev Dolby Souround 300W. Ali pošto ću najvjerovatnije u Njemačkoj studirati neću sve te stvari sa sobom nositi, tako da kontam uzeti i zvučnike.

    Što se tiće matične, nije neka prijeka potreba. Ova je sasvim solidna.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ko ima love moze. Licno nikad ne bi izletio toliko love na pc. I to p4 od svih stvari.

    Koji ce ti K ups ? Ovo mi vise lici na proseravanje nekog klinca nego na ozbiljan post ali eto. Mrzim omalozavanje, covjek ti je samo naveo alternativu, za koju bi se ja prije odlucio.

    JB ili BB, mogao si jednostavno reci special edition, kao sto svi normalni ljudi "zbore".
     
  11. kerim

    kerim Novi član

    Čovječe bolan, možeš uzeti i Golfa 3 za toliko KM-ova. Sigurno ima jeftinije :D
     
  12. Xan

    Xan Aktivista

    jel to neki brand name RAM ili no name?
    preporučio bi ti Kingmax SuperRam DDR433, ima bolje rezultate od GEIL memorije, a stvarno je jeftina...
    di češ naći tu karticu? ovdje u hrvatskoj se više nemože kupiti u dućanu, neznam kakvo je stanje u BiH...
    e da, preporučam ti Logitech MX700 miša, stvarno najbolji miš koji sam ikada isprobao - nema bolje - čisti luksuz
     
  13. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    1.svakom svoje
    2.svaki ozbiljan korisnik pc-a u BiH ima ups, je ru nas u Bosni, dragi Norvežaninu dolazi ipak još do čestih nestanka struje radi popravljanja vodova, ako nisi znao!
    3. to sam kopirao i napomene koje sam prodavaču zabilježio, naznačio sam radi toga što su samo BB imali na lageru u datom momentu

    Obična memorija, nemaju Kingmax, da imaju, bila bi na listi, i nemaju nažalost logitech miševa.
     
  14. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    imam već bibi skuplji od pc-a ilijepši ako nisi primjetio :D
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Cudi me da i to nisi stavio u potpis.

    2 mjeseca sam bio u Sa ove godine, bas ni jednom struja nije nestala. Zao mi je sto do Visokog nisam imao prilike otici, da i tamo situaciju provjerim.
     
  16. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Hmm, znaš šta je najgore? Nestane kad se najmanje nadaš! Hehe. Bude najava na lokalnom radiju, ali ko to još sluiša radio? Heheh.

    Da me ne shvatiš pogrešno, nije baš tako česta pojava, ono svaki drugi dan, nego kada uhvate raditi recimo svakim 5-6mj. jedno 7-8 dana svaki dan po 2-3 sata ne bude. Znači samo zaštita da radi jedne gluposti se nespali tako dragocjena stvar.
     
  17. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    A P4P800/GD ? (http://www.kim-tec.com/default.asp?ID=12&proizvod=24)
    Je li to ta?
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa kad nestane struje, kompjuter se iskljuci. Nece mu nista biti. Kad struja dodje opet nikom nista. Ups ti samo daje mogucnost da radis jos mozda 5 minuta poslje nestanka, da pohranis ono sto si radio. Sta tebi treba je regulator napona, jer sam primjetio da je nestabilan dole.
     
  19. Xan

    Xan Aktivista

    točnije, stabilizator napona :wink:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    o tome se radi! samo nemoj uzimati preveliki (nepotrebni) kapacitet jer više od par minuta posla nakon nestanka struje nije potrebno, a razlika u cijeni ipak postoji.