Molim mišljenje :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SamiRX-8, Nov 3, 2006.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Onda se corsair uzima, a pusti grafitnu olovku, nisam ja za te stvari, ipak se naručuje ona P5B :)
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija


    slušaj. ja sam već rekao i ponavljam te razlike u cacheu su vrlo male i gotovo niko nece osjetiti razliku osim onih šta sam naveo u prethodnim postovima. razlika između E6300 i E6600 nije samo ta što si ti naveo već i u gotovo duplo većoj cijeni (što je za samir-a vjerujem najvažnije)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pazi sad ovo: da bi E6300 ostvario performanse jednake E6600 treba ulupat duplo vise para i za plocu i za memoriju, osim toga treba i bolji cooler. Podrazumijeva se da se ima dobro napajanje.

    A razlika izmedju E6400 i E6300 je ko izmedju A64 3000+ i 3200+, dakle nikakva. Zato sam i rekao da se E6400 ne isplati.
    I daleko od tog da sam ja Samiru preporucio E6600, nije bilo ni govora o tome. ;)
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    nemoj mi zamjerat ali odavno nisam bio u nekoj raspravi pa mi je dobro došlo osvježenje :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma uredu je. ;)
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh zaboravih pitati koju Corsair memoriju da uzmem sa kojom bi mogao dosta clockati, i izgleda da uzimam E6600 :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za E6600 ti fakat ne treba nikakva skupa memorija, samo uzmi value 667MHz memu. Radit ce sigurno na 800MHz, a to je ono sto ti treba ako ces ocat E6600. ;) Zapravo ti ne treba ni toliko...
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Može li Kingmax tu proći pošto vidim da nemaju u plusu Corsaira, ili da nabavim negdje drugdje Corsair :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma moze, pogotovo ako uzmes Asus P5B, pokazale se kao jako dobre sa memorijama, tj rade sa svim memama koje ubacis :)
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Tu sam ploču i kontao naručiti, a vidim tamo su im u plusu slabe Kingmaxove memorije, ma kad odem tamo za jedno 2-3 sedmice, vidjeti kako se cijene kreću i naručiti, a bilo bi lijepo vidjeti E6600 na jedno 4GHz :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IMHO previsoko pucas. 3,5Ghz je plafon, vrlo rijetki idu preko...
    A i kad idu, potrebno je opako hladjenje i ploca sa JAKO stabilnim naponom proca(npr. P5B Dlx).
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma čitam na Anandtechu kako su to oni lagano postigli, ali nema veze i 3,5 zvuči dobro, eh prvo da ovi iz plusa dobave tu ploču a ostalo je lagano zbaviti :)
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    ja sam do sada vidjeo max za E6600 4.2 GHz ali mislim da je ovaj tip koristio P5W DH deluxe sa modanim bios-om koji je dozvoljavao prekoračenja preko 400MHz za FSB (to je max za ovu ploču)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To su vec rekordi, nije izvedivo normalnim ljudima :D
    E6300, 6400, pa i 6600 idu na oko 3,5GHz i to je to. Dakle govorim o "normalnom" overclockingu, ne neki suhi led, volt-moddanje i sl.
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    ma koga briga za normalni clocking, udri po voltažama i ideš preko 4 to je sigurno :p
     
  17. [tota]

    [tota] Aktivista

    Samo je pitanje koliko ce raditi ;)

    3 Ghz je ostvarivo cak i sa manjem razvikanim brandovima RAM-a.
    Ja sam vozio i onda vratio na stock jer mi nije potrebna ta brzina :wink: Malo undervolatao proc, zategao latencije i svi sretni.

    Vise od toga samo Super PI momcima i curama :lol:
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    pa nećeš valjda koristiti isti proc 5 god?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Totalno je glupo tjerat E6600 na 4GHz ili vise, osim za svrhe testiranja...
    Zasto je glupo? Zato sto E6600 melje sve zivo i na defaultnih 2,4GHz, nema nikakve razlike ni kad je na 4GHz, osim sto je 4>2,4 :mrgreen:
    A da ne govorim koliko je nezdravo za proc i maticnu, eventualno memu...
     
  20. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Tu 6600 zvjer slobodno na 3.6 natjeraj, pod uslovom da MB i memorija dozvoljavaju. Conroe se da clockat' a s obzirom na malu potrosnju te time i manjim zagrijavanjem/lakse hladjenje, iskoristi low "thermal envelope". Ne mjenjaj voltazu, diZi OC dok god si stabilan na stock voltazama i uzivaj. 8)